Apel Parlamentu Europejskiego o przerwanie budowy Nord Stream 2 i wystąpienie wiceszefowej Komisji Europejskiej dot. sprawy protestu części mediów prywatnych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 17:47
Parlament Europejski przyjął Raport w którym jest apel o wstrzymanie budowy Gazociągu Nord Stream 2.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jurowa odniosła się do sprawy protestu części mediów prywatnych w Polsce, mówiąc, że musimy chronić wolność słowa także poprzez wsparcie niezależnych mediów a nie przez tłumienie ich poprzez nakładanie dodatkowych finansowych obciążeń. Tymczasem premier Polski Mateusz Morawiecki podkreślił, że są Państwa w UE, które stosują podobny podatek. Gość Pulsu Europy Krzysztof Szczerski, minister w kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, pełnomocnik prezydenta ds. utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta wyjaśniał, że słowa wiceszefowej KE tak jak i większości komentatorów świadczą o tym, że nie znają tego projektu bo jest on dopiero w fazie konsultacji.

W audycji także o przyjęciu przez Parlament Europejski Raportu w którym jest apel o wstrzymanie budowy Gazociągu Nord Stream 2. W raporcie jest mowa o tym, że zwiększa on zależność Europy od rosyjskich dostaw gazu, jest niezgodny z polityką energetyczną Unii oraz z jej interesami strategicznymi. To nie pierwszy tego typu apel w UE.  W tej sprawie nie ma jednak jedności stanowisk wśród Państw UE.


Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz, Paweł Turski, Elżbieta Korczyńska-Jordan 
Data emisji: 11.02.2021
Godzina emisji: 17:47

Pobierz audycję

Pobierz licencję 

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus