X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Unia Europejska potrzebuje Europejskiej Armii?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 17:23
W obliczu kolejnego konfliktu między Rosją i Ukrainą pomysł  Europejskiej Armii jest dobrym pomysłem, ale bardzo trudnym do realizacji.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Jakie kroki powinna podjąć Unia Europejska w związku z ostatnimi wydarzeniami między Rosją i Ukrainą? Czy Unia potrzebuje własnej  armii? Konflikt między Rosją a Ukrainą  jest już od 2014 roku. Zatrzymanie ukraińskich jednostek w Cieśninie Kerczeńskiej, to jeden z ostatnich  incydentów, ale nikt nie wie, jakie i czy w ogóle będą następne.  Kijów oraz Moskwa poprzez rozmowy przy współpracy Unii Europejskiej oraz NATO powinny dojść do porozumienia, aby nie doprowadzić do następnych incydentów w tym regionie. Zagrożenie Ukrainy przed Rosją  przekłada się  również na całą Europę. Być może pewnym rozwiązaniem byłaby Europejska Armia, o której ostatnio wspomniał francuski prezydent  Emmanuel Macron.  Jednak na temat tego projektu nic więcej nie można powiedzieć, prezydent Macron nie  wskazał celów  jakie miałyby stać przed  taką armią.  Wydaje się, że  lepszym rozwiązaniem i bardziej realnym byłby specjalistyczny oddział, który na przykład będzie prowadził wojnę cybernetyczną.


Gościem był Paweł  Fleisher z portalu Stosunki Międzynarodowe.


Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń,  Halina Wachowicz, Elżbieta Korczyńska-Jordan
Data emisji: 26.11.2018
Godzina emisji: 17:23

Pobierz audycję

Pobierz licencję

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus