Sylwester w rytmie disco

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 13:30
Bale sylwestrowe już za kilka godzin! Jaka muzyka najmocniej kojarzy się z takimi imprezami? Oczywiście, disco! Hirek Wrona i Wojtek Olszak przedstawili przegląd przedsylwestrowych propozycji utworów, które powinny pojawić się na każdym noworocznym przyjęciu.
Audio
  • Sylwester w rytmie disco (Słownik muzyczny/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: dubassy/Shutterstock.com

djeprom_hirek_olszak_1200.jpg
Automaty perkusyjne, samplery, czyli mechaniczna muzyka z żywą duszą

– Lata 70. były szczytem popularności muzyki dyskotekowej. Wtedy nastąpił największy boom i powstawały najsłynniejsze utwory disco. Moim zdaniem, jednak, początków tego gatunku należy szukać w latach 40. Wtedy triumfy święciły big bandy a muzyka taneczna nabierała nowego sensu – mówi Wojtek Olszak.

Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania audycji, w której Hirek Wrona i Wojtek Olszak badali historię disco, analuizowali co zapożyczyło ono ze swingu i przypominali światu o istnieniu kultowego Studio 54.

***

Tytuł audycji: Słownik muzyczny
Prowadzi: Hirek Wrona
Gość: Wojtek Olszak (producent muzyczny)
Data emisji: 31.12.2017
Godzina emisji: 14.06

ml


Zobacz także

Czytaj także

Boże Narodzenie w muzyce popularnej

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2017 16:00
Hirek Wrona rozmawiał w Wigilię z ks. Zbigniewem Kapłańskim o muzyce w Biblii oraz o utworach świątecznych i ich znaczeniu dla społeczeństwa amerykańskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Brodka podsumowuje rok 2017

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 22:05
Co Monikę Brodkę muzycznie chwyciło za serce, obok jakich płyt przeszła obojętnie, a które zaskoczyły ją swoją przeciętnością? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego poniżej nagrania.
rozwiń zwiń