David Bowie – ikona, która porzucała swoje sukcesy

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 14:00
 – David Bowie otworzył drzwi dla odmieńców, dla ludzi, którzy nie boją się zmian i chcą eksperymentować – mówi w audycji "Słownik muzyczny" Marta Szelichowska, znawczyni twórczości artysty.
Audio
  • David Bowie – ikona, która porzucała swoje sukcesy (Słownik muzyczny/Trójka)
David Bowie
David BowieFoto: mat. prom./ Jimmy King

6.jpg
Najważniejsze utwory Davida Bowiego. Wyniki plebiscytu!

Gdyby żył, skończyłby 71 lat. Choć od jego śmierci minęły już dwa lata, wielu jego fanów na całym świecie wciąż nie pogodziło się ze stratą, jaką było odejście artysty. Co sprawiło, że już za życia dla tysięcy ludzi stał się ikoną i legendą muzyki? Na to pytanie odpowiadają goście Trójkowej audycji.

– Jest całe pokolenie ludzi, którzy dzięki niemu dotykali bardzo wielu warstw sztuki i muzyki. Dla swoich fanów był on swojego rodzaju przewodnikiem. Będąc fanem Davida Bowiego, wchodziło się w miejsca, do których nie dotarłoby się samemu – stwierdza na naszej antenie producent muzyczny Wojciech Olszak. – Dla wielu ludzi był on po prostu przewodnikiem duchowym – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której opowiadamy o tym, jak wyglądała muzyczna droga Bowiego, wspominamy o faktach, których nie zna przeciętny słuchacz, i mówimy o kolejnych krążkach artysty, który… porzucał swoje sukcesy.

***

Tytuł audycji: Słownik muzyczny
Prowadzi: Hirek Wrona
Goście: Marta Szelichowska i Agnieszka Wojtowicz (znawczynie twórczości Davida Bowiego), Wojciech Olszak (producent muzyczny) 
Data emisji: 7.01.2017
Godzina emisji: 13.07

iwo/mk

Czytaj także

Boże Narodzenie w muzyce popularnej

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2017 16:00
Hirek Wrona rozmawiał w Wigilię z ks. Zbigniewem Kapłańskim o muzyce w Biblii oraz o utworach świątecznych i ich znaczeniu dla społeczeństwa amerykańskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sylwester w rytmie disco

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 13:30
Bale sylwestrowe już za kilka godzin! Jaka muzyka najmocniej kojarzy się z takimi imprezami? Oczywiście, disco! Hirek Wrona i Wojtek Olszak przedstawili przegląd przedsylwestrowych propozycji utworów, które powinny pojawić się na każdym noworocznym przyjęciu.
rozwiń zwiń