X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Strauss - Tako rzecze Zaratustra

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 16:54
- To utwór, który może zachęcić do wniknięcia w wystawę, która trwa właśnie w Muzeum Narodowym w Krakowie. Poświęcona jest ona twórczości Stanleya Kubricka - zachęcał w "Kwadransie Jazzu" Michał Margański, przedstawiając utwór Ryszarda Straussa "Tako rzecze Zaratustra".
Ryszard Strauss - Tako rzecze Zaratustra
Foto: sxc.hu

Also sprach Zarathustra, Op. 30 lub (Thus Spoke Zarathustra lub Thus Spake Zarathustra) poemat symfoniczny, który Richard Strauss skomponował w 1896 r., zainspirowany książką Fryderyka Nietzsche o tym samym tytule. Został użyty w filmie 2001: Odyseja kosmiczna jako "Thus spoke Zarathustra" oraz jako ścieżka dźwiękowa w albumie "Thus spake Zarathustra".

Kompozytor po raz pierwszy wykonał ją 27 listopada 1896 r. we Frankfurcie.

Na "Kwadrans Jazzu" zapraszamy w każdy piątek o godz. 15.45. Audycja przygotowywana jest wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

(mp)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka

Czytaj także

Triumf polskiego jazzu na światowych salonach

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 14:48
Od ostatniej audycji "Kwadrans jazzu" minęły 3 miesiące, od tamtej pory polski jazzman zdobył nagrodę Grammy. Chodzi oczywiście o Włodka Pawlika i jego płytę "Night In Calisia" nagraną wspólnie z Randym Breckerem oraz filharmonikami kaliskimi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alex Band - orkiestra iście rozrywkowa

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 18:26
Grupa pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego zasłynęła wykonaniami największych hitów światowych, zarówno z muzyki rozrywkowej jak i poważnej, w lekkim opracowaniu. Dorobek muzyków przypomniał w "Kwadransie jazzu" Michał Margański.
rozwiń zwiń