Marcin Wasilewski Trio powraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 16:14
O albumie zatytułowanym "Spark Of Life" mówił w radiowej Trójce lider zespołu - Marcin Wasilewski.
Audio
  • Marcin Wasilewski Trio powraca z nową płytą (W tonacji Trójki)
Michał Margański i Marcin Wasilewski
Michał Margański i Marcin WasilewskiFoto: Katarzyna Goleniewska/PR

7 października ukaże się nowy album zespołu Marcin Wasilewski Trio (Marcin Wasilewski - fortepian, Sławomir Kurkiewicz - kontrabas, Michał Miśkiewicz - perkusja) zatytułowany "Spark Of Life". Będzie to czwarty krążek nagrany dla wytwórni ECM Records, a ósmy w ponad 20-letniej karierze zespołu. Tym razem do współpracy muzycy zaprosili znakomitego szwedzkiego saksofonistę Joakima Mildera.

- Chcieliśmy dodać nowy głos, wzbogacić o nową osobowość muzyczną nasze trio, które wykształciło już swój język porozumiewania się nie tylko ze sobą, ale także z publicznością - tłumaczył Marcin Wasilewski. - Chcieliśmy je poszerzyć, ale nie zaburzyć. Joakim Milder świetnie się w tej roli sprawdził - dodał muzyk.

Na płycie znalazło się 11 utworów, wśród nich m.in. reinterpretacje Herbieąego Hancocka, Grażyny Bacewicz i słynnej "Kołysanki" Krzysztofa Komedy. Pojawia się również zespół Hey.

- Rozrzut repertuarowy jest dosyć obszerny. Z każdym wiąże się osobna historia - tłumaczył rozmówca Michała Margańskiego. - Oprócz coverów są także moje własne kompozycje - zaznaczył gość Trójki.

Posłuchaj całej rozmowy z Marcinem Wasilewskim.

W audycji nadaliśmy następujące utwory:

- Krzysztof Komeda Quintet "Kattorna"
- Francesco Tristano "Idiosynkrasia" (ORIGINAL)
- Nils Frahm "Hammers"
- Marcin Wasilewski Trio "Sudovian Dance"
- Marcin Wasilewski Trio "Austin"

Na "Kwadrans jazzu" zapraszamy w każdy piątek o godz. 15.45. Audycja przygotowywana jest wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

(mr/mp)

Czytaj także

Aga Zaryan: wybrałam muzykę, bo daje mi wolność

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 20:00
- Jeśli chodzi o popularność to u mnie wiąże się ona z głosem, nie z twarzą - mówi Aga Zaryan, jedna z najbardziej utytułowanych polskich wokalistek jazzowych. - Nie pojawiam się wszędzie, nie bywam na salonach, czas poświęcam głównie muzyce i to z nią chce być kojarzona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singer Jazz Festival: Rubin, Trzaska i jazz w wydaniu żydowskim

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 10:50
- To nie jest przypadkowy zbiór koncertów jazzowych. To jest przemyślana formuła - mówi w radiowej Jedynce Adam Baruch, krytyk muzyczny, dyrektor artystyczny wydarzenia, które w tym roku po raz pierwszy odbywa się w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soul, funk, jazz i house, czyli Sick Live

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 10:19
Wybuchowa mieszanka pozytywnej energii w "Muzycznej Jedynce". Naszymi gośćmi będą członkowie zespołu Sick Live.
rozwiń zwiń