Elektryczny eksperyment Michała Urbaniaka

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 17:00
- Ta płyta została wydana w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Album jest wyjątkowy, bo wyjątkowi goście na nim wystąpili m.in. Herbie Hancock i Lenny White - mówił w "Kwadransie jazzu" Michał Margański prezentując nagranie z płyty "Manhattan Man" Michała Urbaniak.
Audio
  • Elektryczny eksperyment Michała Urbaniaka (Kwadrans jazzu/Trójka)

- Ciekawostką jest fakt, że płyta została zrobiona w elektryczny sposób.Tę kompozycję można sklasyfikować chyba jako wczesny "house" - mówi Michał Margański o utworze "Don't Wait".

Na "Kwadrans jazzu" zapraszamy w każdy piątek o godz. 15.45. Audycja przygotowywana jest wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

(mat. prasowe/mp/fbi)

Czytaj także

Festiwal Jazz na Starówce: obalamy stereotyp, że jazz nie jest popularny

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 11:56
- Ten festiwal ciągle ewoluuje, od skromnego cyklu koncertów na rynku Starego Miasta w Warszawie do festiwalu o formacie europejskim, z plejadą gwiazd i ze wspaniałymi polskimi akcentami muzycznymi - mówi w audycji "Markomania" Iwona Strzelczyk-Wojciechowska z Festiwalu Jazz na Starówce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polish Radio Jazz Archives w "Kwadransie jazzu"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 16:36
W "Kwadransie Jazzu" przenieśliśmy się do roku 1962 za sprawą płyt publikowanych w serii Polish Radio Jazz Archives.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemen i Grappelli - muzyczne rarytasy od Michała Urbaniaka

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 15:00
Michał Urbaniak przyniósł do trójkowego studia trzy muzyczne niespodzianki. W audycji "Soul - muzyka duszy" mogliśmy posłuchać m.in. oryginalnej wersji utworu "High Horse", utworów nagranych ze Stéphanem Grapellim, Liroyem i Reni Jusis.
rozwiń zwiń