Michał Wróblewski otwiera nowy rozdział

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 17:55
W audycji "W tonacji Trójki" zaprezentowaliśmy przedpremierowo utwory z płyty "Radio Static" Michała Wróblewskiego, która ukaże się na przełomie kwietnia i maja tego roku.
Audio
  • Michał Wróblewski opowiada o płycie "Radio Static" (W tonacji Trójki)
Michał Wróblewski w Nowym Jorku - tam nagrywał utwory na nową płytę
Michał Wróblewski w Nowym Jorku - tam nagrywał utwory na nową płytęFoto: oficjalna strona artysty

Michał Wróblewski to urodzony w 1983 roku w Gorzowie Wielkopolskim pianista jazzowy i kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach z kilkoma swoimi projektami występował już na wielu festiwalach jazzowych, m.in.: Festiwal Jazz Juniors w Krakowie, Festiwal Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Pomorska Jesień Jazzowa, Jazz Forum Festival "Ci, na których liczymy", Jazz na Guido, Nottingham International Jazz, Festiwal Ars Cameralis.

W Trójce muzyk opowiedział o pracy nad najnowszą płytą i "nowym rozdziale", który dzięki niej otwiera. - Mam nadzieję dotrzeć z tym albumem do publiczności szerszej niż tylko jazzowa - podkreśla w rozmowie z Michałem Margańskim.

W audycji słyszymy też, że goście, z którymi nagrywał wspomniany album, to jego "skład marzeń". O jakich muzyków chodzi? Jaki związek z hip-hopem i soulem mają nowe kompozycje Michała Wróblewskiego? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: W tonacji Trójki
Prowadzi: Michał Margański
Gość: Michał Wróblewski (muzyk jazzowy)
Data emisji: 19.02.2016
Godzina emisji: 15.07

mk/mp

Czytaj także

Marcus Miller: mój głos to bas

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 23:00
- Lata 80. to był czas, kiedy na różnych nagraniach grałem na różnych instrumentach: na perkusji, gitarze , fortepianie czy syntezatorach - wspomina Marcus Miller w drugiej części wywiadu, który przeprowadził z nim Michał Margański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tutu" - płyta, za którą Miles Davis zgarnął Grammy

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 14:30
O legendarnym krążku ekstrawaganckiego trębacza opowiada dziennikarz muzyczny Trójki Michał Margański. Zapraszamy na godzinne spotkanie z muzyką, która mimo upływu lat pozostaje niedoścignionym ideałem.
rozwiń zwiń