X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przyjaciele muzycy wspominają Roberta Brylewskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 15:29
Zmarł 3 czerwca w wieku 57 lat. Był wielką postacią polskiej kultury niezależnej, współtwórcą rodzimej sceny punk i reggae. W audycji specjalnej Piotr Stelmach rozmawiał z kolegami Roberta Brylewskiego, także muzykami, przypomniał jego twórczość i archiwalny wywiad z artystą.
Audio
  • Artyści wspominają Roberta Brylewskiego (W tonacji Trójki)
Robert Brylewski
Robert Brylewski Foto: PAP/Tomasz Gzell

Jego rodzice występowali w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Wczesne dzieciństwo spędził w Koszęcinie, gdzie zespół Śląsk miał swoją stałą siedzibę. Dorastał i mieszkał w Warszawie, gdzie uczęszczał najpierw do Liceum PAX, a potem do Liceum im. Mikołaja Reja. W 1978 roku, w wieku 17 lat, zaczął grać z zespołem The Boors, który – po zmianach w składzie – rok później zmienił nazwę na Kryzys. W 1981 roku założył, wraz z Tomkiem Lipińskim, grupę Brygada Kryzys. Kolejnymi projektami muzycznymi, które współtworzył były m.in.: Izrael, Armia, Max i Kelner, Falarek Band, The Users i 52um. Nagrywał również z zespołami Ziggie Piggie czy Świat Czarownic.

– Robert był ciekawym, kreatywnym gościem. Miał energię buddysty. Był naturalnym Indianinem – wspominał w audycji Tymon Tymański. 

– Całe moje życie muzyczne kręciło się wokół Brygady Kryzys. Jestem mu wdzięczny za wszystko. Moja decyzja o założeniu zespołu powstała pod jego wpływem – mówił Muniek Staszczyk. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: W tonacji Trójki
Prowadzi: Piotr Stelmach
Data emisji: 4.06.2018
Godzina emisji: 14.07

kw/mk

Czytaj także

Trójka wspomina Roberta Brylewskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 11:10
4 czerwca radiowa Trójka oddaje muzyczny hołd Robertowi Brylewskiemu, prezentując jego najbardziej znane projekty oraz albumy i piosenki. O byłym gitarzyście i wokaliście m.in. grup Brygada Kryzys, Izrael i Armia opowiedzą jego koledzy-muzycy oraz dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń