X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamilska o radykalnym podejściu do swojej twórczości

– Zrobiłam to jednym ruchem, ale potrzebowałam opinii dwóch ważnych dla mnie osób. Pierwszą była Nosowska, drugą Karolina Rec Resina, która przyłożyła się też do tego albumu – opowiadała Zamilska, która w pewnym momencie pracy nad płytą "Uncovered" skasowała część materiału. 
Piotr Metz i Zamilska
Piotr Metz i ZamilskaFoto: Bartosz Gil/Polskie Radio
O Audycji
Tytuł W tonacji Trójki 10.05.2019 14:07
Autor Piotr Metz
Opis

Album, pierwszy od trzech lat i trzeci w dyskografii artystki, pojawił się na rynku w maju tego roku. Droga do jego powstania była długa i jak mówi sama Zamilska, wymagała zdobycia się na odwagę zaczynania od początku.

Grał jej utwory w swoim programie radiowym w BBC sam Iggy Pop, ale też Mary Anne Hobbs i Tom Ravenscroft. Jej "FuckFray" Nine Inch Nails umieściło na swojej oficjalnej playliście muzycznych rekomendacji na Spotify. Muzyka Zamilskiej pojawia się w najgorętszej grze komputerowej sezonu "Ruiner" (soundtrack zdobył statuetkę Digital Dragons 2018), ale też w nagrodzonym w Cannes krótkometrażowym "Najpiękniejsze fajerwerki ever" Aleksandry Terpińskiej. W 2018 remiks utwóru Gazelle Twin w wykonaniu Zamilskiej zasilił ścieżkę dźwiękową serialu ABC "How to Get Away With Murder". Natalia stworzyła też muzykę na potrzeby filmu dokumentalnego "Turyści", pokazywanego na festiwalach polskich i zagranicznych. Na swoim koncie ma też debiut producencki – utworu Pauliny Przybysz. Ich "Dzielne kobiety" znalazły się na ostatniej płycie Pauliny "Chodź tu", za którą Przybysz otrzymała statuetkę Fryderyk 2017.

Debiutowała utworami Quarrel i Duel 35 (który rozbrzmiał nawet podczas pokazu domu mody Dior w Tokio). Pierwszy album – "Untune" z 2014 – umożliwił jej zaistnienie na rynku muzycznym nie tylko w Polsce, ale też za granicą i występy w całej Europie. Drugie wydawnictwo – "Undone" z 2016 roku – nominowane było do Fryderyka w kategorii Elektronika. W 2017 natomiast ukazał się singiel "Closer" z gościnnym wokalnym udziałem Resiny, jedynej polskiej artystki wydającej w brytyjskiej wytwórni FatCat Records.

Zamilska chętnie tworzy dla i z innymi artystami. Warto wspomnieć kolaborację z Nosowską przy okazji projektu "Powroty" Electronic Beats, czyli remiks "Jeśli wiesz, co chcę powiedzieć", ale też z Marią Peszek, dla której Natalia wykonała remiks utworu "Sorry Polsko". W 2017 roku Zamilska dołączyła do Orkiestry Męskiego Grania pod kierownictwem artystycznym Organka.

Wielkim wyzwaniem było dla artystki stworzenie oprawy muzycznej do pokazu mody "Hold the Rivers" projektanta Michała Szulca, a spełnieniem marzeń z dzieciństwa prowadzony od 2017 roku własny program radiowy Nocny TransPort emitowany co środę w radiowej Czwórce, w którym Zamilska prezentuje swoje eklektyczne inspiracje.

Już niedługo zobaczymy Zamilską na koncertach, a warto pamiętać, że na scenie emanuje energią, a każdy występ to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, wprowadzająca publiczność w taneczny trans.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której artystka opowiadała także o swoich fascynacjach Afryką.  

Playlista
Tagi
Playlista