Kultowa wytwórnia ECM Records obchodzi 50. urodziny!

W 1969 roku w Monachium producent Manfred Eicher założył ECM Records. Wtedy jeszcze nikt nie przypuszczał, że będzie to wytwórnia niezwykła.
Marcin Wasilewski
Marcin WasilewskiFoto: Andrzej Łazarz
O Audycji

Tytuł W tonacji Trójki 22.11.2019 14:09
Prowadzący Piotr Metz
Opis

Label, którego pełna nazwa brzmi Editions of Contemporary Music Records, zgromadził wokół sobie takich artystów jak Keith Jarrett, Jan Garbarek, Pat Metheny, Tomasz Stańko, Marcin Wasilewski czy Maciej Obara. W tym roku wytwórnia obchodzi 50. urodziny, a w dniach 25-27 listopada odbędzie się – pod patronatem Trójki – ECM50 Warsaw Festival, na którym wystąpi dwóch ostatnich wymienionych muzyków.

Tu możesz dowiedzieć się więcej o ECM50 Warsaw Festival>>>

– Jest to spełnienie moich marzeń. Spotkałem się z muzyką ECM Records pod koniec lat 80. Na polskim rynku można było kupić nielegalne produkcje na taśmach kasetowych. Pamiętam, że nabyłem albumy Kenny'ego Wheelera i Egberto Amina Gismontiego. Tak się w moim życiu złożyło, że rozpocząłem współpracę z trio Marcina Wasilewskiego. A że blisko współpracujemy z Universal Music Polska i Piotrem Rzeczyckim, z naszych rozmów wyłonił się pomysł, który wcielamy w życie – opowiada Sławomir Wrzask, manager Marcina Wasilewskiego i współorganizator ECM50 Warsaw Festival.

Jak prezentuje się szczegółowy plan występów, które będziemy mogli usłyszeć na festiwalu? Odpowiedź na to pytanie w dołączonym nagraniu audycji.

Goście Piotr Rzeczycki (partner wytwórni ECM Records), Sławomir Wrzask (manager Marcina Wasilewskiego, współorganizator ECM50 Warsaw Festival)
Playlista
Tagi

Playlista