Boba Dylana opowieści o sobie. Album "Rough And Rowdy Ways"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 16:00
Premiera nowego albumu 79-letniego Boba Dylana miała miejsce 19 czerwca. To pierwszy album artysty z nową muzyką po ośmioletniej przerwie. – Jest to piękna, dopracowana płyta. Już w pierwszym utworze opowiada głównie o sobie, a tym razem opowiada inaczej, niż w sposób, do jakiego przyzwyczaił nas w ostatnich latach – powiedział Piotr Metz.
Bob Dylan Rough And Rowdy Ways
Bob Dylan "Rough And Rowdy Ways" Foto: mat. promocyjne

"Rough And Rowdy Ways" to pierwszy album Boba Dylana od czasu kiedy artysta dostał Literacką Nagrodę Nobla w 2016 roku za swoje teksty jako jedyny twórca piosenek. Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała Dylanowi to wyróżnienie za stworzenie nowych pojęć poetyckich, utrzymując przy tym amerykańską tradycję.


Posłuchaj
48:53 2020_07_09 15_08_14_PR3_W_tonacji_Trojki_czw.mp3 "Rough And Rowdy Ways". Bob Dylan powrócił po ośmiu latach (W tonacji Trójki)

Bob Dylan Bob Dylan Foto: shutterstock

Przez ostatnie 23 lata artysta wypuścił 7 studyjnych albumów, w tym kompozycję, która zdobyła zarówno Oscara jak i Złoty Glob: "Things Have Changed" z filmu "Cudowni Chłopacy". Napisał też światowy bestseller "Kroniki, Tom Pierwszy", który spędził 19 tygodni na liście bestsellerów. 

Bob Dylan - False Prophet (Official Audio)/Bob Dylan

Playlista:

  1. Bob Dylan – False Prophet
  2. Bob Dylan – I Contain Multitudes
  3. Bob Dylan – My Own Version of You
  4. Bob Dylan – I’ve Made Up My Mind to Give Myself to You
  5. Bob Dylan – Mother of Muses
  6. Bob Dylan – Crossing the Rubicon
  7. Bob Dylan – Key West (Philosopher Pirate)

***

Tytuł audycji: W tonacji Trójki
Prowadzi: Piotr Metz
Data emisji: 9.07.2020
Godzina emisji: 15.08

kr

Czytaj także

Bob Dylan - od gwiazdy folku do legendy rocka

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 14:00
- To ojciec piosenki, która mówi o sprawach ważnych, która nie służy wyłącznie rozrywce - mówił Filip Łobodziński, muzyk, tłumacz, autor książki o twórczości Boba Dylana "Duszny kraj".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dylan i jego czasy". Współorganizator: będzie wieloaspektowo, z naciskiem na literaturę

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 08:10
- Wszyscy dobrze pamiętamy wrzawę sprzed niespełna dwóch lat, kiedy to Komisja Sztokholmska ogłosiła swój werdykt dotyczący literackiej Nagrody Nobla - mówił w Dwójce dr Michał Friedrich, współorganizator konferencji "Dylan i jego czasy" w Muzeum Literatury w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Wyszogrodzki: Dylan jest moim muzyczny tatą

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 18:00
– Na swojej najnowszej płycie, Bob Dylan pogłębia to swoje umocowanie w literackiej tradycji amerykańskiej kultury, już nie tylko popularnej – analizuje tłumacz tekstów Boba Dylana, Daniel Wyszogrodzki.
rozwiń zwiń