Bluesowy wieczór. Trochę klasyki, trochę nowości

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 20:32
– Oczywiście jest walizeczka "W tonacji Trójki", a niej płyty i artyści, którzy nie pojawiają się w radiu od rana do wieczora, bo takie płyty lubię najbardziej – przyznał Piotr Baron, zapowiadając Kraków Street Band. 
Maciej Balcar (P) podczas koncertu zespołu Dżem w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Maciej Balcar (P) podczas koncertu zespołu Dżem w studiu im. Agnieszki Osieckiej.Foto: Jacek Konecki

Wtorkową audycję "W tonacji Trójki" rozpoczął utwór Agaty Karczewskiej ''What It Is". Wokalistka, która kilka miesięcy temu współprowadziła z Piotrem Baronem jedną z audycji, zyskuje wśród trójkowych słuchaczy coraz większe grono fanów, przyznał dziennikarz, odnosząc się do maili od słuchaczy. Piosenkarka, autorka piosenek i gitarzystka nominowana do Fryderyka 2020 za debiutancki album "I'm Not Good at Having Fun". Podczas ostatniej wizyty w Trójce opowiadała o swoich muzycznych początkach. – W moim życiu muzycznie wszystko zaczęło się od Beatlesów. Oni pokazali, że w muzyce najważniejsza jest melodia. I też ja w swoich piosenkach staram się skupiać na tym, aby melodia była piękna, chwytliwa i interesująca – mówi Agata Karczewska zapytana o ważną dla niej muzykę.

AsfaltRecords/Agata Karczewska - What It Is


Wśród polskich artystów, których mogliśmy posłuchać w programie, pojawili się także, jak ocenił Piotr Baron, fenomenalni Blues Junkers. – Z zespołem, a właściwie z jego wokalistką będzie związana pewna niespodzianka w jutrzejszej audycji "Trzy wymiary gitary". Dziś, 45 minut temu, dostałem ładną płytę, która pojawi się jutro po godz. 19.00 – mówił dziennikarz, zapraszając na środową audycję. 


Posłuchaj
51:26 2021_03_02 18_06_59_PR3_W_tonacji_Trojki_wt.mp3 Bluesowy wieczór z Piotrem Baronem (W tonacji Trójki)

 

W walizeczce znalazło się także miejsce dla gigantów rocka. Robert Plant wyśpiewał utwór "Another Tribe", pochodzący z albumu "Mighty ReArranger" wydanego w 2005 roku. 

Lista utworów:

Agata Karczewska "What It Is"
Kraków Street Band "Flip, Flop & Fly"
Blues Junkers "Mama Don't Like"
Meena Cryle "Take This Pressure Off Of Me" 
JJ Cale "Trouble in the City"
Dżem "Leci muza"
Moreland & Arbuckle "Kowtow" 
Lil' Ed & The Blues Imperials "Musical Mechanical Electrical Man"
Roomful of Blues "That's a Pretty Good Love"
Joe Bonamassa "I Know A Place"
Świat świętych krów "Krew mego miasta"
Robert Plant "Another Tribe"

***

Tytuł audycji: W tonacji Trójki
Autor audycji: 
Piotr Baron
Data emisji: 
2.03.2021
Godzina emisji: 
18.07

gs

Czytaj także

Szlak Śląskiego Bluesa. Multimedialna trasa po śląskich klubach muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 08:30
Szlak Śląskiego Bluesa to niezwykły, jedyny tego rodzaju projekt na świecie: multimedialna trasa po śląskich klubach muzycznych. W dniach 7-11 października, tak jak od ponad 50 lat, rozbrzmiewa tam blues, jazz, rock, a opowiadają o tym znakomici muzycy. To także coroczna, równie niezwykła trasa koncertowa przypominająca najważniejsze zespoły i ich muzykę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyce się nie odmawia". Parasoul i ich debiut w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 19:00
Parasoul to efekt muzycznej fascynacji vintage'owymi dźwiękami – korzeniami soulu, R&B, funka i bluesa. – Trudno nie inspirować się takimi brzmieniami. To jest coś, co do dzisiaj buduje muzykę. Brzmienia z tamtych lat wciąż powracają w nowych odsłonach – mówił w Trójce lider zespołu Agenor Hofmann-Delbor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cree, czyli śląski blues w studiu Trójki. ZOBACZ WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 20:15
Cree to powrót do brzmień przeszłości – blues rocka lat 60. i 70. Wywodzący się z polskiej kolebki tego gatunku, czyli Tychów, kwintet Sebastiana Riedla wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było słuchać na antenie Trójki oraz oglądać na naszej stronie, kanale YouTube Polskiego Radia oraz Facebooku.
rozwiń zwiń