Urodzinowa muzyka

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 19:15
– Tak się składa, że kiedy tylko pojawiam się w studio, okazuje się, że co najmniej kilku znakomitych wykonawców ma swój ważny dzień. Takie mam szczęście, cóż poradzić – zaczął swój program Radosław Okrasko. Zaczęliśmy więc muzyką artystów, którzy świętują, świętowali niedawno, bądź wkrótce będą świętować urodziny.
Lou Reed
Lou ReedFoto: Michal Durinik/Shutterstock

twin peaks tablica shutterstock 1200x660.jpg
Od punka do miasteczka Twin Peaks

Na pierwszy ogień poszła Jennifer Warnes, a po niej zagrał sam Lou Reed z wydanej w 1972 roku płyty "Transformer". Ten album, na którym roi się od hitów (m.in. "Walk on the Wild Side") znalazł się na 194. miejscu w zestawieniu 500 najlepszych albumów wg magazynu Rolling Stone. Wysoko to czy nisko?


Posłuchaj
51:08 2021_03_03 18_06_55_PR3_W_tonacji_Trojki.mp3 Radosław Okrasko i jego muzyka (W tonacji Trójki)

W programie zabrzmiał także najnowszy utwór Jerzego Grunwalda: Pandemia Blues. – Trochę melancholii, złości, energii – właściwie opowieść na dzisiejsze czasy dająca dużo do myślenia – tak o swojej kompozycji mówi sam artysta. – Angielska wersja pojawi się na amerykańskim rynku na początku kwietnia – zapowiedział. 


Lista utworów

  1. JENNIFER WARNES – First We Take Manthattan
  2. LOU REED – Satellite of Love
  3. SIMPLE MINDS – This Is Your Land
  4. BLACK SHAKESPEARE feat. CHARLIE CHARLES – Dreams
  5. ROBYN HITCHCOCK & THE EGYPTIANS – Madonna of The Wasps
  6. SNOWY WHITE – Love, Pain & Sorrow
  7. SNOWY WHITE – Bird of Paradise
  8. JERZY GRUNWALD – Pandemia Blues
  9. MOON MARTIN – Get Hot (or Go Home)

Snowy White – Bird of Paradise/YouTube Music Channel


***

Tytuł audycji: W tonacji Trójki
Autor audycji: Radosław Okrasko
Data emisji: 3.03.2021
Godzina emisji: 18.06

pr

Czytaj także

Punk w rytmie twista

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 22:00
W najnowszym wydaniu audycji "Od punka do Franka" królowała formacja The Cramps, bo śmiało można powiedzieć, że takie dźwięki nie umierają nigdy, są wiecznie młode. Ba, mogą nawet przynieść zbawienie! Tak uważa zespół The Stubs, czemu dał wyraz w "Salvation Twist". W audycji nie mogło zabraknąć polskiego akcentu – tym razem byli to Homo Twist i Jak Kowalski – oraz, co oczywiste, Franka Zappy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Damskie granie w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 20:00
Najnowszą audycję "Od punka do Franka" zdominowały kobiety – nie jako bohaterki utworów wykonywanych przez mężczyzn (chociaż takich też nie zabrakło), a jako wykonawczynie, współtwórczynie i liderki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rockandrollowe duety

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 20:15
Dwuosobowy zespół? Kiedyś nie wydawał się to atrakcyjny pomysł. Jednak okazało się, że potrafią one narobić naprawdę sporo twórczego, ciekawego i przebojowego hałasu. Moda na takie składy została wylansowana przez trzy zespoły, które zdominowały to wydanie audycji "Od punka do Franka".
rozwiń zwiń