Energetyzujące brzmienia na dobry weekend

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 19:00
Według Jędrzeja Kodymowskiego piątkowe wydanie "W tonacji Trójki" powinno być przebojowe i nastrajające pozytywnie na cały weekend. – Będziemy szli za dobrym "flow", który będzie nam towarzyszył aż do poniedziałku – zachęcił dziennikarz. Dobry humor przed weekendem zapewniły nam energetyzujące dźwięki m.in. od The Chemical Brothers i Nine Inch Nails. 
Tom Rowlands (The Chemical Brothers)
Tom Rowlands (The Chemical Brothers)Foto: Forum/ EFE/Alejandro Garcia

Posłuchaj
48:27 2021_04_16 18_08_18_PR3_W_tonacji_Trojki.mp3 Piątkowa selekcja Jędrzeja Kodymowskiego (W tonacji Trójki)

 

Audycję otworzyło acidhouse'owe brytyjskie trio Fluke i utwór "Atom Bomb (Atomix 1)", który ukazał się na czwartym albumie formacji "Risotto" z 1997 roku. Kompozycja została stworzona na potrzeby futurystycznej gry komputerowej "Wipeout 2097". Później mogliśmy usłyszeć ją w innej grze "Gran Turismo", a także w filmach "Święty" (1997) z Valem Kilmerem w roli tytułowej, thrillerze "Kolekcjoner" (1997) oraz pierwszej części serii o X-Menie (2000).

Fluke - Atom Bomb (Atomix 1) [1996] HQ HD/ReelRecordTape


"Only" to tytuł utworu industrialnej formacji Nine Inch Nails, który znalazł się na jej czwartym longplayu "With Teeth" z 2005 roku. Piosenka jest uważana za jedną z najbardziej ukochanych przez fanów kapeli Trenta Reznora, która wykonywała ją na koncertach przez wiele lat z rzędu. Na portalu setlist.fm "Only" plasuje się na 20. miejscu piosenek najczęściej granych przez NIN na żywo. 

Nine Inch Nails - Only (Dirty)(Official Video)/Nine Inch Nails


Utwór "Live with Me" autorstwa triphopowców z Massive Attack znalazł się na kompilacji z grupy pt. "Collected" z 2006 roku, a poza tym została wydana jako singiel. Piosenka zdobyła uznanie krytyków dzięki zapadającemu w pamięć tekstowi, poruszającemu brzmieniu sekcji smyczkowej, a także teledyskowi w reżyserii Jonathana Glazera.

Massive Attack - Live With Me/massiveattack

Lista utworów:

1. Fluke – "Atom Bomb (Atomix 1)"
2. Escapes – "Okulary"
3. Queens Of The Stone Age – "Go With The Flow"
4. Bluszcz – "Mars Volta"
5. Nine Inch Nails  "Only"
6. Maanam – "Boskie Buenos"
7. The Chemical Brothers – "Block Rockin' Beats"
8. Mimikomm – "Serca Pół"
9. Steppenwolf – "Born To Be Wild"
10. Massive Attack – "Live With Me"
11. Viagra Boys – "Slow Learner"

***

Tytuł audycji: W tonacji Trójki
Prowadzi: Jędrzej Kodymowski
Data emisji: 
16.04.2020
Godzina emisji: 
18.08

kr

Czytaj także

Godzina z najlepszym barytonem polskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 19:15
W poniedziałek po południu w wieku 74 lat Krzysztof Krawczyk (1946 - 2021) odszedł do największej z orkiestr. To właśnie jemu poświęciliśmy najnowszą odsłonę audycji "W tonacji Trójki", którą w zastępstwie za Piotra Barona poprowadziła Aleksandra Kaczkowska. Program wypełniły jednak nie największe przeboje, lecz mniej znane perełki najlepszego i najbardziej rozpoznawalnego barytonu polskiej sceny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ładne melodie łączące pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 19:15
– Skoczne, optymistyczne i, nie bójmy się tego słowa, taneczne utwory – tak rozpoczął swoją zapowiedź Marek Wiernik. Czyżby prawdziwie wiosenna aura, która wreszcie nastała, tak wpłynęła na prowadzącego? Nie wiadomo, ale jak zapowiedział, tak zagrał!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiele odcieni miłości

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 19:55
– Układałam nasze dzisiejsze spotkanie, zaglądając do przepastnej walizeczki Piotra Barona i pomyślałam, że i dziś, i jutro w "3 wymiarach gitary" sięgnę po tę artystkę i jej zespół, bo oboje z Piotrem bardzo sobie ją cenimy – mówiła Aleksandra Kaczkowska, opowiadając o tym, co przygotowała dla słuchaczy. 
rozwiń zwiń