Koncertowe nagrania Krzysztofa Komedy w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 11:41
W listopadzie ubiegłego roku miała miejsce premiera trzypłytowego wydawnictwa "Krzysztof Komeda Live at the Jazz Jamboree Festival 1961 – 1967".
Koncertowe nagrania Krzysztofa Komedy w Trójce
Foto: fot. mat. prasowe

Na płytach poza publikowanymi już wcześniej utworami znalazły się i takie, które swoją premierę wydawniczą miały miejsce dopiero teraz.

W dzisiejszej "Tonacji" chciałbym zwrócić Państwa uwagę na to wydawnictwo, a ponadto przedstawić bardzo nietypową, współczesną kompozycję Robaga Wruhme, który jak Państwo usłyszą, stworzył utwór o bardzo przedziwnej budowie. To nagranie to "Ende" oparte na elektronicznym bicie i ludzkim głosie, który traktowany jest tu jako instrument.

Ponadto sięgnę m.in. po najnowszą płytę Jakuba Pokorskiego (dawniej Lao Che) działającego pod pseudonimem Krojc. Album nosi tytuł "Odludek" i jest drugim w jego solowej twórczości.


Zapraszam serdecznie kilka minut po 15, Michał Margański

Zobacz więcej na temat: Jazz Krzysztof Komeda

Czytaj także

Margan zamyka rok 2011 ostatnim podsumowaniem w "Tonacji"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2011 10:25
Przez ostatnie cztery tygodnie w ramach naszych piątkowych spotkań przypominałem utwory, które wspólnie odkrywaliśmy na antenie Programu Trzeciego. Dziś ostatnia z tego cyklu audycja, w której usłyszymy naszych rodzimych artystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nocny odsłuch Briana Eno w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 17:20
"Drums Between The Bells Brian Eno and The Words of Rick Hollan” - ten album zabrzmi dzisiejszej nocy w "Potrójnym Paśmie Przenoszenia".
rozwiń zwiń