X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Remiksy? Z nimi jest tak, jak z naszym myśleniem

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 10:15
Równolegle toczące się wątki w filmie, przeróżne wypowiedzi w reportażu, teksty dziennikarskie, specjalistyczne analizy, wreszcie zwykłe kompletowanie wiedzy na temat zagadnienia. Bierzemy najbardziej potrzebne wątki i na ich podstawie tworzymy całość – podobnie powstają remiksy, które z biegiem czasu stały się odrębnym bytem, wartością artystyczną przewyższającą niejednokrotnie oryginał.
Singiel Bjork Isobel
Singiel Bjork „Isobel” Foto: materiały promocyjne

Na zdjęciu widzą Państwo okładkę maksi singla Bjork "Isobel" wydanego przy okazji promocji płyty "Post" z czerwca 1995 roku. Płyta, zapakowana w charakterystyczne cienkie pudełko poza utworem tytułowym, zawiera trzy remiksy dekonstruujące pierwotne założenie artystki. Mniej więcej w tym czasie Carl Craig - legenda tanecznej muzyki elektronicznej, zremiksował "Out of The Storm" - utwór brytyjskiej formacji Incognito. Jego reinterpretacja, tak bardzo różniła się od oryginału, że większość zaczęła ją postrzegać jako zupełnie nowe nagranie. Od tamtej chwili wiele zmieniło się na rynku muzycznym. Płyty zaczęły wypierać pliki. Tym samym remiksy publikowano w sieci samodzielnie, bez potrzeby umieszczania ich na "płytach suplementach". To z kolei wzmocniło rolę producentów, którzy zajmowali się tylko i wyłącznie remiksowaniem. Ich reinterpretacje zaczęto słuchać bez wcześniejszej znajomości oryginałów.

W dzisiejszych czasach kiedy remiks stał się osobnym bytem, artyści, którzy udostępniają "ślady" czyli części składowe poszczególnych utworów, wydają się być pokorni i zdystansowani do siebie. Pozwalając na remiks mogą przecież doprowadzić do sytuacji, że ich utwór wypadnie gorzej niż jego zremiksowane wcielenie. Bardzo cieszy mnie taki stan rzeczy bo remiksów przybywa i mimo, iż najwięcej można ich znaleźć na plikach to cały czas tłoczy się je również na płytach i to właśnie z takich "zremiksowanych dysków" przypomnę kilka z nich.

marganmarganski

 

Tak graliśmy:

EVERYTHING BUT THE GIRL - single (photek remix)
RADIOHEAD - lotus flower (jacques greene remix)
THE BRANDT BRAUER FRICK ENSEMBLE - teufelsleiter
BJORK - isobel's lonely heart (goldie mix)
FAITHLESS feat. DIDO - one step too far / one step too far (radio edit)
DEPECHE MODE - wrong (trentemoller club remix)

Czytaj także

Znamy kolejną gwiazdę Open'er Festival 2012!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 21:01
Francuski duet Justice jest kolejnym zespołem, który zagra w tym roku na Open'er Festival w Gdyni.
rozwiń zwiń