Tajemnica Enigmy wg Andrzeja Korzyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 16:00
Franek Kimono, "Człowiek z marmuru”, radiowe studio "Rytm”, opera radiowa i żart w postaci "Mydełko Fa” – co łączy te nazwy i tytuły? Postać Andrzeja Korzyńskiego. Kompozytora, który w listopadzie wydał album z niepublikowanymi dotąd nagraniami zatytułowany "Secret Enigma 1968 – 1981”.
Andrzej Korzyński
Andrzej KorzyńskiFoto: Fot.: Fragment okładki albumu

Album składający się z dwóch płyt winylowych i przepięknego opisu, wydała angielska oficyna Finders Keepers. Znajdują się na nim kompozycje powstałe w latach 60., 70. i 80., zamówionych przez Polskie Radio, Telewizję Polską i przez reżyserów filmowych.

Całość została pieczołowicie wytłoczona, ale wcześniej poddano ją ponownemu masteringowi co spowodowało, że jakość tych nagrań jest naprawdę imponująca. Nie będę zdradzał, które ze znanych utworów umieszczono na tej płycie, co mam nadzieje rozbudzi Państwa ciekowość i spowoduje, że spotkamy się w trakcie piątkowej tonacji, w której poza muzyką naszego wybitnego kompozytora pojawią się również nagrania umieszczone na najnowszej płycie Roberta Glaspera zatytułowanej "Black Radio”.
Amerykański pianista jazzowy i producent zaprosił do współpracy takie osobistości, jak Erykah Badu, Bilal, Musiq Soulchild, Hindi Zahra, Lupe Fiasco, Shafiq Husayn (Sa-Ra Creative Partners) czy Ledisi. Płyta jest mieszanką coverów i autorskich kompozycji Glaspera i mam nadzieję, że idealnie wtopi się w nagrania jakie dla Państwa wybrałem. To jednak nie wszystko…
Będzie czego słuchać, tak więc do usłyszenia w piątkowej "W tonacji Trójki" o godz. 15.00.
Zapraszam też na Fb.
Michał Margański