W tonacji Piotra Kaczkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 08:28
Dokładnie 50 lat temu Piotr Kaczkowski po raz pierwszy zasiadł przed radiowym mikrofonem. Pierwszą zaprezentowaną przez niego wówczas piosenką była "Love Me Do” zespołu, o którym mało kto słyszał, a który pokochały miliony. Co zaprezentuje dziś? Zapraszamy do słuchania po 15!
W tonacji Piotra Kaczkowskiego
Foto: PRSA

- Nikt z nas nie wiedział, że zespół The Beatles stanie się być może najważniejszą grupą w historii muzyki rozrywkowej - wspominał ten dzień Piotr Kaczkowski w rozmowie z Mają Kluczyńską w PR 24. Goszcząc z kolei w "Trójkowym Wehikule Czasu" z okazji 49. urodzin Programu Trzeciego Piotr Kaczkowski określił się mianem najstarszego górala w Trójce.

50 lat minęło - jubileusz Piotra Kaczkowskiego. Zapraszamy na specjalny dzień poświęcony dziennikarzowi, który przez pół wieku kształtował muzyczne gusta kilku pokoleń Polaków. Środa, 20 marca, upłynie pod znakiem ulubionej muzyki Piotra Kaczkowskiego i wspomnień. Przez cały dzień będzie można wysłuchać utworów związanych z Jubilatem, które Redakcja Muzyczna specjalnie wybrała z myślą o nim.

Piotr Kaczkowski: Trójka jest jak dom >>>
Będzie można także wysłuchać specjalnego cyklu audycji Michała Margańskiego o najsłynniejszym głosie polskiego eteru pt. "50 lat przed mikrofonem. Jubileusz Piotra Kaczkowskiego". A sam Piotr Kaczkowski poprowadzi jak zawsze środowe wydanie "W tonacji Trójki" o 15.00. Zapraszamy!

Czytaj także

Piotr Kaczkowski. Najsłynniejszy głos bez twarzy

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 19:40
- Uważam, że ani pokazywanie się, ani wywiady, ani fotografie nie polepszą moich audycji - tłumaczy Piotr Kaczkowski w przededniu urodzin kultowej audycji Trójki "Minimax".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kaczkowski: przyniosłem ze sobą płytę

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 10:38
- Minimax zaczął się 44 lata temu i ileś miesięcy temu. Dokładnie 44 lata temu kierownik redakcji muzycznej Programu Trzeciego zaproponował mi przygotowywanie audycji - opowiada Piotr Kaczkowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kaczkowski odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 10:13
Dziennikarz radiowej Trójki został uhonorowany przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego "za wybitne zasługi dla Polskiego Radia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

50 lat minęło - jubileusz Piotra Kaczkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 17:47
W marcu tego roku Piotr Kaczkowski, legendarny prezenter muzyczny Trójki, obchodził jubileusz 50-lecia pracy przed mikrofonem. Z tej okazji na antenie Trójki odbył się specjalny dzień poświęcony dziennikarzowi, który przez pół wieku kształtował muzyczne gusta kilku pokoleń Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kaczkowski i jego wielka przygoda z radiem

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 09:45
- Przyszedł tu jako mały chłopczyk, zagrał na fortepianie i był zachwycony. Wrócił do domu, stanął przed rodzicami i powiedział: już wiem, co chcę robić! - opowiada córka Piotra Kaczkowskiego. Dziś świętujemy jubileusz 50-lecia pracy przed mikrofonem legendarnego prezentera muzycznego Trójki.
rozwiń zwiń