Michał Urbaniak: pojechałem do Nowego Jorku nie po to, żeby zrobić karierę

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 16:40
– W Stanach dowiedziałem się, że nie trzeba znać nut, żeby być genialnym muzykiem: trzeba kochać muzykę, celebrować ją i... grać – mówił Michał Urbaniak, gwiazda tegorocznej trasy Męskiego Grania.
Audio
  • Michał Urbaniak: nie pojechałem do Nowego Jorku, żeby zrobić karierę (W Tonacji Trójki)
  • Sławomir Leniart i Bodek Pezda z zespołu 2Cresky o występach na Męskim Graniu (W Tonacji Trójki)
O.S.T.R. i Michał Urbaniak podczas koncertu Męskiego Grania we Wrocławiu, 27.07.2013
O.S.T.R. i Michał Urbaniak podczas koncertu Męskiego Grania we Wrocławiu, 27.07.2013Foto: Fot.: D.Kramski LIVE, mat. prasowe Męskiego Grania

Michał Urbaniak tłumaczył Piotrowi Stelmachowi, że wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, żeby nauczyć się z pierwszej ręki, jak grać jazz. – Pojechałem do slumsów, do Harlemu, do muzyków, w których się zakochałem – opowiadał.

Gość "W Tonacji Trójki/Męskie Granie" mówił, że w Europie jazz traktuje się bardziej intelektualnie niż w USA. – To jest dla mnie nieporozumieniem – przyznał. Dlaczego Michał Urbaniak uważa, że hip-hop jest 100-procentowym jazzem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Gośćmi Piotra Stelmacha byli także Mela Koteluk oraz Sławomir Leniart i Bodek Pezda z zespołu 2Cresky.

W wakacje druga godzina poniedziałkowych wydań audycji "W Tonacji Trójki" (godz. 14.00 - 16.00) jest poświęcona Męskiemu Graniu.
Wygraj bilety na Męskie Granie >>>

Na trasie koncertowej wystąpią m.in.: BRODKA, Fisz Emade Tworzywo, Grażyna Łobaszewska, Hey, Kaliber 44, Kapela ze Wsi Warszawa, Katarzyna Nosowska, Kim Nowak, Lao Che, Leszek Możdżer, Marek Dyjak, Maria Peszek, Mela Koteluk, Michał Urbaniak, Myslovitz, O.S.T.R., Öszibarack, Patti Yang Group, Pink Freud, Royal String Quartet, Stanisław Soyka, Stanisława Celińska.

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Trasa
Trasa Męskiego Grania 2013

10 sierpnia Męskie Granie zaprasza do Poznania, a 17 do Warszawy. Trasa koncertowa zakończy się w Żywcu 31 sierpnia.

Na początku tego roku gwiazdy trasy 2012 oraz jej Dyrektor Artystyczna Katarzyna Nosowska wystąpili w audycji "Offensywa". Zobacz niezwykły koncert!

Dwupłytowe wydawnictwo dokumentujące Męskie Granie 2012 dostępne (z Trójkową dwuzłotówką) na sklep.polskieradio.pl. Znajdą tam Państwo także płyty z poprzednich edycji Męskiego Grania.

(pg)

Czytaj także

Michał Urbaniak i Zbigniew Rybczyński, czyli Misio i Zbysio

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 13:02
Muzyk jazzowy i kompozytor Michał Urbaniak oraz nagrodzony Oscarem reżyser filmowy i operator Zbigniew Rybczyński znają się od bardzo dawna. To między innymi dlatego wyjątkowo zabrzmiała "Offensywa”, której byli gośćmi. Był to wieczór niezwykłych wspomnień "Misia" i "Zbysia", jak żartobliwie mówią o sobie nawzajem.
rozwiń zwiń