Koncertowe szarże Raz Dwa Trzy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 15:23
- Bardzo staramy się, żeby nowy album ukazał się jeszcze w tym roku - mówi Adam Nowak w "LP Trójce". 1 marca zespół Raz Dwa Trzy wystąpi z orkiestrą w warszawskiej Sali Kongresowej.
Audio
Adam Nowak z zespołem Raz Dwa Trzy i Płocką Orkiestrą Symfoniczną podczas koncertu na nadwiślańskiej plaży
Adam Nowak z zespołem Raz Dwa Trzy i Płocką Orkiestrą Symfoniczną podczas koncertu na nadwiślańskiej plażyFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

- Zagramy aranżacje napisane już kilka lat temu przez Marcina Pospieszalskiego, dyrygować będzie zaprzyjaźniony z nami Hubert Kowalski. To nasz kolejny wspólny koncert. Lubię te wydarzenia, stawiają nas w zupełnie innej przestrzeni muzycznej, powodują większą dyscyplinę. W ogóle powodują dyscyplinę - śmieje się Adam Nowak. - Szarżujemy trochę na koncertach, odkryliśmy możliwości różnego odbiegania od wersji studyjnych, czasami trudno kolegów powstrzymać, samego siebie zresztą też - dodaje muzyk i wokalista.

Adam Nowak w "Biurze Myśli Znalezionych": w życiu nie zaprzeczam temu, co śpiewam >>>
- Chociaż nie należymy do zespołów utrzymujących się w tzw. mainstreamie medialnym, to od kilkunastu lat mam ogromną satysfakcję, że funkcjonujemy na zasadach stricte komercyjnych, tzn. że ludzie wieszają plakaty w mieście, przyjeżdżamy i są pełne sale. I to nie są ci sami ludzie, to nie jest "stały elektorat". Cieszę się, że ludzie mają do nas zaufanie, a my tego zaufania nie nadszarpnęliśmy - mówi Adam Nowak.

Raz, Dwa, Trzy o miłości. Koncert w Trójce >>>
Lider wraz z zespołem pracuje nad materiałem na nową płytę. - Siedzę i piszę, rozwijam się w sensie inżynierskim. Zaczęliśmy pracować w domach, rozsyłamy sobie z kolegami pomysły, potem spotykamy się na próbach i to wszystko ponownie opracowujemy - opowiada rozmówca Marka Niedźwieckiego. - Bardzo staramy się, żeby album ukazał się jeszcze w tym roku - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"LP Trójki" można słuchać w każdy piątek od godz. 9.00 do 12.00.

(mk, gs)

Czytaj także

Adam Nowak: w życiu nie zaprzeczam temu, co śpiewam

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 16:30
- W sztuce - w tym wypadku w sztuce mniejszej, bo mam do czynienia z piosenką - bardzo łatwo o pomyłkę a ryzykować trzeba. Jeżeli się nie ryzykuje, to po prostu nie dochodzi się do dźwięków, które chciałoby się usłyszeć - mówił w Trójce Adam Nowak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięćdziesiątka Adama Nowaka w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 15:18
Mało obiektywnie rzecz ujmując, świętujący dziś 50. urodziny lider Raz Dwa Trzy, jest jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Wraz z kolegami zespołu od ponad 20 lat tworzy piosenki. Kilka z nich będzie można usłyszeć dziś w audycji "MO, czyli Mało Obiektywnie".
rozwiń zwiń