Warsztaty portretowe, czyli spotkanie z drugim człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 11:50
- Warsztaty to okazja do poznania nowych ludzi. Przede wszystkim popatrzenia na ich twarze, na to kim są - mówi fotograf Filip Ćwik. Gość Piotra Barona opowiada o "Flesz weekendzie z Trójką", czyli sopockich warsztatach fotograficznych.
Audio
  • Warsztaty portretowe, czyli spotkanie z drugim człowiekiem (LP Trójka)
Filip Ćwik
Filip ĆwikFoto: Emilia Iwanicka/PR

Zajęcia będą się składać z części teoretycznej i praktycznej. W sumie, w ciągu 3 dni, zorganizowanych zostanie 7 sesji warsztatowych: dwie w piątek, trzy w sobotę i dwie w niedzielę. Aby wziąć udział w warsztatach, trzeba było wypełnić formularz oraz uzasadnić, dlaczego chce się wziąć udział w wydarzeniu. - To będzie niezwykłe spotkanie, to jest warsztat portretowy, a portret jest właśnie spotkaniem z drugim człowiekiem - mówi Filip Ćwik.

Flesz weekend, czyli warsztaty fotograficzne Trójki w Sopocie >>>

Fotografik zdradza Piotrowi Baronowi, że w portrecie najbardziej lubi intymność. - Ciszę, która wytwarza się podczas robienia zdjęcia. Bardzo lubię spokojne sesje. Zazwyczaj pracuję bez asystenta, więc to spotkanie jeden do jednego - dodaje.

Piotr
Piotr Baron i Filip Ćwik fot. Emilia Iwanicka/PR

- Kiedy robię zdjęcia, osiągam ten moment, który mnie najbardziej interesuje. Na początku jestem zadowolony, potem przechodzę dalej. Nie zachwycam się swoimi zdjęciami. Bardzo często fotografuję znane osoby, natomiast bardzo lubię odczytywać twarze. Twarz to pierwsze, na co zwracam uwagę. Zapraszam ludzi zupełnie nieznanych i ich portretuję. Lubię pracować z takimi osobami, bo one są naturalne - opowiada w audycji "LP Trójka".
Jak będą wyglądać warsztaty? - Przez pół godziny będziemy rozmawiali o tym, czym jest portret. Będę opowiadał o swoich doświadczeniach i technice pracy. Następnie zaproszę wszystkich do małego studia, gdzie postaram się każdemu zrobić portret. Czekają nas niespodzianki - zapowiada Filip Ćwik.

Trójkowe porady fotograficzne:

Jak wykonać dobre zdjęcie portretowe?>>>

Jak wypaść dobrze na zdjęciu? Talent fotografa i dobry sprzęt to nie wszystko...>>>

Tata czterolatka dzieli się wiedzą, jak fotografować dzieci>>>

Fotografia portretowa. Jak skomponować dobry kadr?>>>

W fotografii portretowej główną rolę gra światło>>>

Trójka będzie w Sopocie przez cały weekend. W piątek (8 sierpnia) wieczorem plenerowe studio Programu 3 przeniesie się na Kulturalną Plażę Trójki przy Klubie Atelier, skąd Piotr Baron poprowadzi "Listę Przebojów Programu Trzeciego" (19.00-22.00). W sobotę (9 sierpnia) na Trójkowej plaży będzie można spotkać Michała Gąsiorowskiego, który zrelacjonuje warsztaty fotograficzne m.in. w porannym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" (9.00-12.00) i "Radiowym domu kultury" (12.00-13.45).

(mp/mk)

Czytaj także

Jan Kowalski, Rihanna i Beyoncé. Wszyscy kochają słitfocie!

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 10:06
- Słitfocia to tak zwane "selfie" - wyjaśnia Jakub Biskupski z czasopisma "Viva". To zdjęcie, które robimy sami sobie. Pstrykają je wszyscy, nawet książę William ze swoimi poddanymi. W piątkowej porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" takie zdjęcie zrobili sobie redaktorzy Mann i Nogaś!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stigma", czyli opowieść o grupie współczesnych nomadów. Zobacz zdjęcia!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 07:45
Dziś w audycji "Trójkowy Znak Jakości" mówiliśmy o książce "Stigma", opowiadającej o 60-osobowej rodzinie rumuńskich Romów, mieszkających na koczowisku we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W fotografii portretowej główną rolę gra światło

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 15:25
- Jestem wielkim fanem światła naturalnego, ale uważam, że lepiej unikać mocnego światła słonecznego - mówi fotograf Konrad Pustoła w "Krótkim poradniku fotografii portretowej".
rozwiń zwiń