Nowe kolędy od Zbigniewa Preisnera

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 13:59
Właśnie ukazała się płyta "W poszukiwaniu dróg" Zbigniewa Preisnera. Siedem nowych kolęd dołączyło do 12 - już dobrze znanych - utworów kompozytora.
Audio
  • Marek Niedźwiecki rozmawia ze Zbigniewem Preisnerem (LPTrójka)
Zbigniew Preisner
Zbigniew PreisnerFoto: Anna Wloch/www.preisner.com

- Dla mnie kolęda to jest rozmawianie o czymś. To nie jest beztroska, choinka i prezenty. To czas naprawdę intymny. Zastanowienia się nad tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy - mówił w audycji Marka Niedźwieckiego kompozytor.

Siedem nowych kolęd powstało do tekstów Ewy Lipskiej i Jana Nowickiego w interpretacjach Edyty Krzemień, Beaty Rybotyckiej, Macieja Balcara i Jaśka Karpiela Bułecki z zespołem a także małych kolędników z Kielc i Krakowa.

Przy realizacji całości pracowała Orkiestra Sinfonia Varsovia, Leszek Możdżer, Andy Pask i John Parricelli, Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej. Ponadto śpiewali m. in. Elżbieta Towarnicka, Jacek Wójcicki i zespół góralski "Zakopiany".

W audycji Zbigniew Preisner opowiada także m.in. o współpracy z Ewą Lipską i Davidem Gilmourem. Zapraszamy!

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Zbigniew Preisner
Data emisji: 27.11.2015
Godzina emisji: 11:14

mat. promocyjne/mp/ei

Czytaj także

Anna Maria Jopek i nowy kosmos brzmieniowy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 21:49
- Do projektu "Bezgranicznie" są zaproszeni niezwykli artyści. Wczoraj mieliśmy pierwszą próbę z Branfordem Marsalisem - opowiada Markowi Niedźwieckiemu Anna Maria Jopek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Groniec o płycie, której miało nie być

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 21:14
- Z tym materiałem jeździmy po kraju już od ponad roku, a "Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej" ukazało się na rynku rok od premiery koncertowej - mówi Katarzyna Groniec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Karpiel-Bułecka: wszystko przeżywam mocniej

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 21:30
- Wszystko się dzieje ze zdwojoną siłą. Nawet moje granie koncertów się zmieniło. Wszystko robię z większą radością - mówi muzyk, który kilka miesięcy temu został ojcem.
rozwiń zwiń