X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Radek i piosenki, które "ubrał mu" Leszek Biolik

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 15:08
"Popołudniowe przejażdżki" to tytuł najnowszej płyty Janusza Radka. Jak mówi sam artysta, to krążek inny od poprzednich, ale niezmiennie będący wyrazem jego fascynacji Haliną Poświatowską.
Audio
  • Janusz Radek opowiada o swojej najnowszej płycie (LP Trójka)
Janusz Radek to wokalista i aktor słynący z teatralnych inscenizacji muzycznych
Janusz Radek to wokalista i aktor słynący z teatralnych inscenizacji muzycznychFoto: W. Kusiński/ PR

Miesiące rozmów i pracy Janusza Radka z producentem płyty Leszkiem Biolikiem doprowadziły do ostatecznego kształtu tego albumu. Jak mówi sam wokalista, towarzyszyła im "demokratyczna i starodawna tradycja tworzenia piosenek", a Biolik - przy pomocy współpracowników - "ubierał" piosenki przynoszone przez Radka.

Na płycie janusz Radek po raz kolejny sięgnął po wiersze Haliny Poświatowskiej. Jak mężczyzna może śpiewać tak kobiece teksty? - Raczej szukam w nich namiętności niż płci. Poza tym to też bardzo ludzka poezja - przyznał gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Janusz Radek i Marek Niedźwiecki dyskutują m.in. o tym, za co uwielbiają Halinę Poświatowską. Radek tłumaczy też, dlaczego płyta "Popołudniowe przejażdżki" odróżnia się od poprzednich.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Janusz Radek
Data emisji: 11.12.2015
Godzina emisji: 11:11

ei/mk

Czytaj także

Stacey Kent: polska publiczność jest gorąca

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 15:08
- W czasie tego tournée byliśmy już w 11 krajach w ciągu 15 tygodni. Niedługo wracamy do domu - mówi Markowi Niedźwieckiemu Stacey Kent. Artystka była gościem audycji "W tonacji Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

40 lat minęło. Kto by pomyślał?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 23:04
Program 3 Polskiego Radia przyłączył się do obchodów 40. urodzin dworca Warszawa Centralna. Z tej okazji Trójka przygotowała niezwykłe muzyczne prezenty dla szanownego jubilata, jego gości oraz słuchaczy - mieszkańców stolicy, podróżnych i turystów. Zaczęło się w piątek od "Listy Przebojów", którą poprowadził Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Mogielnicki: spełniłem się jako tekściarz

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 16:19
- Muzyka rozrywkowa jest dla młodych ludzi, więc młodzi ludzie powinni pisać teksty – śmieje się legendarny autor piosenek.
rozwiń zwiń