Janusz Radek i piosenki, które "ubrał mu" Leszek Biolik

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 15:08
"Popołudniowe przejażdżki" to tytuł najnowszej płyty Janusza Radka. Jak mówi sam artysta, to krążek inny od poprzednich, ale niezmiennie będący wyrazem jego fascynacji Haliną Poświatowską.
Audio
  • Janusz Radek opowiada o swojej najnowszej płycie (LP Trójka)
Janusz Radek to wokalista i aktor słynący z teatralnych inscenizacji muzycznych
Janusz Radek to wokalista i aktor słynący z teatralnych inscenizacji muzycznychFoto: W. Kusiński/ PR

Miesiące rozmów i pracy Janusza Radka z producentem płyty Leszkiem Biolikiem doprowadziły do ostatecznego kształtu tego albumu. Jak mówi sam wokalista, towarzyszyła im "demokratyczna i starodawna tradycja tworzenia piosenek", a Biolik - przy pomocy współpracowników - "ubierał" piosenki przynoszone przez Radka.

Na płycie janusz Radek po raz kolejny sięgnął po wiersze Haliny Poświatowskiej. Jak mężczyzna może śpiewać tak kobiece teksty? - Raczej szukam w nich namiętności niż płci. Poza tym to też bardzo ludzka poezja - przyznał gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Janusz Radek i Marek Niedźwiecki dyskutują m.in. o tym, za co uwielbiają Halinę Poświatowską. Radek tłumaczy też, dlaczego płyta "Popołudniowe przejażdżki" odróżnia się od poprzednich.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Janusz Radek
Data emisji: 11.12.2015
Godzina emisji: 11:11

ei/mk

Czytaj także

Stacey Kent: polska publiczność jest gorąca

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 15:08
- W czasie tego tournée byliśmy już w 11 krajach w ciągu 15 tygodni. Niedługo wracamy do domu - mówi Markowi Niedźwieckiemu Stacey Kent. Artystka była gościem audycji "W tonacji Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

40 lat minęło. Kto by pomyślał?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 23:04
Program 3 Polskiego Radia przyłączył się do obchodów 40. urodzin dworca Warszawa Centralna. Z tej okazji Trójka przygotowała niezwykłe muzyczne prezenty dla szanownego jubilata, jego gości oraz słuchaczy - mieszkańców stolicy, podróżnych i turystów. Zaczęło się w piątek od "Listy Przebojów", którą poprowadził Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Mogielnicki: spełniłem się jako tekściarz

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 16:19
- Muzyka rozrywkowa jest dla młodych ludzi, więc młodzi ludzie powinni pisać teksty – śmieje się legendarny autor piosenek.
rozwiń zwiń