Hubert "Spięty" Dobaczewski o Jazzombie: jesteśmy zespołem

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 23:00
- Nie ma granic, horyzont jest daleko, płyniemy z nadzieją, aby dopłynąć cało i zdrowo oraz dowieźć bagaż dobrych doświadczeń z podróży - mówił w Trójce Hubert Dobaczewski o połączeniu Lao Che z Pink Freud.
Audio
  • Hubert Dobaczewski o płycie "Erotyki" Jazzombie (LP3/Trójka)
Pomysł na stworzenie Jazzombie narodził po wspólnej trasie koncertowej Lao Che i Pink Freud w 2014 roku
Pomysł na stworzenie Jazzombie narodził po wspólnej trasie koncertowej Lao Che i Pink Freud w 2014 rokuFoto: Jakub Kaczmarczyk

Wokalista Lao Che przyznał, że w przypadku Jazzombie celowo unika określenia "projekt". Jak tłumaczył, jest to zespół złożony z dwóch grup. - Znaliśmy się od lat, spodobaliśmy się sobie, zagraliśmy razem trasę koncertową, a w jej ramach parę wspólnych kompozycji. W końcu padło hasło "płyta"- powiedział Hubert Dobaczewski ps. Spięty.

Na początku marca pod szyldem Jazzombie ukażą się "Erotyki". - Stwierdziliśmy, że nie ma sensu kopiować obydwu zespołów, że musi powstać nowa wartość. Chcieliśmy zdryfować tam, gdzie ani Pink Freud ani Lao Che wcześniej nie było - zapewniał gość Trójki.  

Tytuł albumu koresponduje z jego zawartością tekstową. Muzycy Jazzombie sięgnęli bowiem po twórczość przedwojennych polskich poetów. Z nagrania audycji można się dowiedzieć, o czyje wiersze chodzi oraz jak nagrywano płytę w "stylu retro".

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Piotr Baron
Autor: Hubert Dobaczewski (lider Lao Che)
Data emisji: 5.02.2015
Godzina emisji: 9:20

tj/ei

Czytaj także

Koniec T.Love? "Tak, ale starego składu"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 16:05
- Pożegnaliśmy się z publicznością pięknie, były świetne koncerty, wszyscy są zadowoleni, nie było żadnych kwasów - mówi Muniek Staszczyk o pożegnalnej trasie grupy T.Love Alternative.
rozwiń zwiń