Poruszające losy powstańców na płycie "Historie"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 14:01
- Gdy słucham tego materiału, to czuję ogromne wzruszenie - mówi o płycie "Historie" powstałej z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego Natalia Grosiak, współautorka krążka.
Audio
Godzina W 1 sierpnia 1944 r. Patrol porucznika Stanisława Jankowskiego Agatona z batalionu Pięść na pl. Kazimierza Wielkiego w drodze do Śródmieścia
Godzina "W" 1 sierpnia 1944 r. Patrol porucznika Stanisława Jankowskiego "Agatona" z batalionu "Pięść" na pl. Kazimierza Wielkiego w drodze do ŚródmieściaFoto: Stefan Bałuk/Wikipedia/domena publiczna

Płyta, stworzona przez Andrzeja Smolika i z gościnnym udziałem Natalii Grosiak oraz Miuosha, upamiętnia 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zaproszeni do tworzenia tego koncept albumu artyści zmierzyli się z niezwykłym materiałem wspomnieniowym dotyczącym życia Powstańców po Powstaniu Warszawskim. Te poruszające historie opowiadają o tym, jak głębokie piętno na życiu Powstańców odcisnęły wydarzenia z 1944 roku, jak potoczyły się dalsze losy mieszkańców Warszawy i czy po latach wojny odnaleźli swoich bliskich.

72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego na antenie Trójki >>>

W rozmowie z Markiem Niedźwieckim Natalia Grosiak i Miuosh zapraszają także do udziału w koncercie, który odbędzie się w dniu premiery płyty, w piątek 29 lipca 2016 w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy oraz piosenki "Alunia", która promuje płytę.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Autor: Natalia Grosiak i Miuosh (współtwórcy płyty "Historie")
Data emisji: 29.7.2016
Godzina emisji: 11:11

mat. prmocyjne/fbi/mp


Czytaj także

Koncert w hołdzie powstańcom warszawskim. "Losy tysięcy mieszkańców stolicy"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 10:25
O 21.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego zagra Andrzej Smolik wraz z Natalią Grosiak i Miłoszem Boryckim. Koncert będzie połączony z promocją płyty "Historie", do której artystów zainspirowały historie czterech osób, powstańców i mieszkańców Warszawy: Aliny Augustowskiej-Mrozowskiej, Ireny Łoś, Danuty Szlajmer, Henryka Stefana Kaweckiego.
rozwiń zwiń