Nowy Trebunia-Tutka, czyli gdy góry zejdą się ze Śląskiem

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 17:00
- Na płycie "Po co tyle mówić" Jana Trebunia-Tutki spotykają się trzy różne źródła: Podhale, Dolny Śląsk i Śląsk - mówi muzyk Mirosław Kowalik.
Audio
  • Mirosław Kowalik i Marek Malisz opowiadają o pracy nad płytą "Po co tyle mówić" (LP Trójka)
Jan Trebunia-Tutka pochodzi z muzycznej podhalańskiej rodziny, znanej nie tylko miłośnikom górskiego folkloru
Jan Trebunia-Tutka pochodzi z muzycznej podhalańskiej rodziny, znanej nie tylko miłośnikom górskiego folkloruFoto: mat. promocyjne

2 września ukazała się długo oczekiwana płyta Jana Trebunia-Tutki pt. "Po co tyle mówić". Łączy ona w energetyczny i radosny sposób dźwięki muzyki góralskiej ze współczesnymi brzmieniami.

- Gdy dwa lata temu spotkaliśmy się z Mirkiem Kowalikiem, to powstał pomysł, by nagrać coś razem z Jankiem Trebunia-Tutką. Połączyć muzykę big bandową z ludową, folkową z bałkańską - opowiada Marek Malisz.

Goście mówią w audycji o swoich inspiracjach i wspólnej pracy. Gdzie można kupić płytę? Jak brzmi? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Piotr Baron
Goście: Piotr Iwicki (szef Agencji Fonograficznej Polskiego Radia), Mirosław Kowalik (muzyk, basista), Marek Malisz (trąbka, grupa Jana Trebunie-Tutki)
Data emisji: 2.09.2015
Godzina emisji: 11.22

sm/fbi

Czytaj także

Carmen Moreno i jedyny tak muzyczny jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 17:33
- Zapraszamy na koncert zorganizowany specjalnie z okazji jubileuszu mojej babci, która obchodzi w tym roku 90. urodziny i świętuje też 85 lat na scenie - mówiła o Carmen Moreno jej wnuczka, Anna Serafińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ptasiek" Anity Lipnickiej, czyli piosenka uskrzydlająca

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 15:54
- Zupełnie tego nie planowałam. Ta piosenka wróciła do mnie po wielu latach i uprosiła się, żeby ją nagrać - mówi wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świeże klubowe brzmienie od PanPan

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 15:47
- Nasz projekt w założeniu miał oscylować wokół popu i muzyki klubowej, ja byłem odpowiedzialny za muzykę - mówi Bartłomiej Waszak z grupy PanPan.
rozwiń zwiń