Fantastic Negrito o swojej muzycznej drodze

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 12:00
Jak przyznał artysta, szczególny wpływ na jego twórczość wywarli m.in. Robert Johnson, Skip James i Charlie Patton. - To geniusze czarnej muzyki korzeni, którzy zainspirowali mnie do urzeczywistnienia projektu Fantastic Negrito - mówił w "LP Trójce" Xavier Amin Dphrepaulezz.
Audio
  • Fantastic Negrito o swojej muzycznej drodze (LP Trójka)
Fantastic Negrito
Fantastic NegritoFoto: PAP/EPA/KABIR DHANJI

Piotr Baron prowadził "LP Trójkę" z Suwałk w związku z trwającym w tym mieście, pod patronatem Trójki, Suwałki Blues Festival. Fantastic Negrito, czyli Xavier Amin Dphrepaulezz, wystąpi na imprezie w piątek wieczorem. Na koncercie zaprezentuje m.in. materiał ze swojej płyty "The Last Days Of Oakland" wydanej w zeszłym roku, za którą otrzymał nagrodę Grammy.  

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 7.07.2017 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 7.07.2017 >>>

Tu można posłuchać trzeciej godziny audycji z 7.07.2017 >>> 

Fantastic Negrito gości w Polsce po raz pierwszy. Dopytywany przez Piotra Barona stwierdził, że chciałby w przyszłym roku przyjechać do naszego kraju na dłużej i poznać tereny położone z dala od wielkich miast. Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzący: Piotr Baron 
Gość: Fantastic Negrito (Xavier Amin Dphrepaulezz) 
Data emisji: 7.07.2017 
Godzina emisji: 11.17

gs/fbi

Czytaj także

Suzanne Vega: lubię Polaków, są otwarci i przyjacielscy

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 11:25
W piątkowe przedpołudnie, przed pierwszym z czterech zaplanowanych w naszym kraju koncertów, amerykańska artystka odwiedziła radiową Trójkę.
rozwiń zwiń