Kalina uczciwa wobec siebie i publiczności

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 15:00
– Śpiewanie jest niesamowite i odkąd tego doświadczyłam, miałam potrzebę wyrażenia siebie poprzez dźwięk – mówi wokalistka Kalina.
Audio
  • Kalina opowiada o debiutanckiej płycie (LP Trójka)
Kalina i Piotr Baron
Kalina i Piotr BaronFoto: Trójka

Agencja Muzyczna Polskie Radia wydała właśnie debiutancką płytę Kaliny, artystki łączącej pasję śpiewania z aktorstwem. Tworzona przez nią muzyka, jak podkreśla wokalistka, jest połączeniem brzmień lat 70. czy 80. XX wieku z poetyckością.

– Jest to płyta bardzo osobista i autorska, bo napisałam na nią teksty piosenek i muzykę. Album jest również efektem mojej współpracy z producentem Maksem Skibą, który zrobił aranżacje i wyprodukował te utwory, więc oprócz bliskiego mi liryzmu i romantyzmu zawiera wiele współczesnych brzmień – opowiada piosenkarka.

O współpracy i powstawaniu płyty mówimy więcej w audycji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Piotr Baron
Gość: Kalina Hlimi-Pawlukiewicz (Kalina, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, aktorka)
Data emisji: 8.09.2017
Godzina emisji: 11.16

sm/ab 

Czytaj także

Fantastic Negrito o swojej muzycznej drodze

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 12:00
Jak przyznał artysta, szczególny wpływ na jego twórczość wywarli m.in. Robert Johnson, Skip James i Charlie Patton. - To geniusze czarnej muzyki korzeni, którzy zainspirowali mnie do urzeczywistnienia projektu Fantastic Negrito - mówił w "LP Trójce" Xavier Amin Dphrepaulezz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Dudziak i śpiewające damy

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 13:00
W "Do południa" zjawili się Urszula Dudziak i dyrektor Ladies' Jazz Festival Piotr Łyszkiewicz. Już niebawem rozpocznie się ta impreza, a jej patronem medialnym jest Trójka. Czego możemy się spodziewać?
rozwiń zwiń