Organek podsumowuje Męskie Granie 2017

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 18:15
- 10 listopada oficjalnie zamykamy trasę "Męskie Granie 2017". Właśnie ukazała się płyta z nagraniami z tych koncertów - mówi Organek, jeden z głównych artystów tego przedsięwzięcia. Swoimi wspomnieniami z letnich występów podzielił się z Markiem Niedźwieckim.
Audio
  • Organek podsumowuje Męskie Granie 2017 (LP Trójka)
Organek i Marek Niedźwiecki
Organek i Marek NiedźwieckiFoto: Piotr Kordaszewski/PR

– "Męskie Granie" przekształciło się w wielką machinę, która działa coraz lepiej. Rzeczywiście, główna część to koncerty polskich zespołów, ale zwieńczeniem każdego koncertu jest występ zespołu Męskiego Granie Orkiestra, podczas którego przypominamy klasyki. To są piękne wieczory, na scenie pojawia się kilkanaście osób, które na co dzień ze sobą nie współpracują, a można ich połączyć ich w jeden kolektyw – opowiada Organek.

Jak pokazały poprzednie edycje, płyty "Męskie Granie" dobrze się sprzedają, co znaczy, że zainteresowanie wydarzeniem jest nie tylko ze strony tych, którzy przychodzą na koncerty. – Po części zaskakuje mnie to, że np. po roku te płyty nadal są w topowych zestawieniach, co bardzo nas cieszy. To zwieńczenie naszej pracy – dodaje muzyk.

Co zaskoczyło Organka podczas samej trasy? Jakie są jego najbliższe plany artystyczne? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Organek (muzyk)
Data emisji: 10.11.2017
Godzina emisji: 10.16

ml/ag

Czytaj także

Marcin Styczeń i piosenki Leonarda Cohena

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 13:00
W sobotę gościem Marka Niedźwieckiego był Marcin Styczeń. Artysta promuje swój najnowszy krążek "Lubię gadać z Leonardem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Możdżer: trzeba wypiąć się z systemu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 12:54
– Szukam prawdy i piękna. Jak to się robi? Nie ma na to jednej recepty, dlatego cały czas szukam – tak o swojej twórczości mówi w audycji "Do południa" pianista jazzowy i kompozytor Leszek Możdżer.
rozwiń zwiń