Dana Gillespie wspomina Davida Bowiego i zapowiada kolejne projekty

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 12:00
– Osiągnął wszystko, co chciał: sławę i bogactwo, szczęście z żoną. Trzy dni przed jego śmiercią ukazała się jego ostatnia płyta. Też bym tak chciała – mówi Dana Gillespie. Jak zdradziła - to właśnie ona była pierwszą osobą, która usłyszała jego "Space oddity" pół godziny po napisaniu utworu. 
Audio
  • Dana Gillespie o wyjątkowości Davida Bowiego i swojej fascynacji Indiami (LP Trójka)
Dana Gillespie i Marek Niedźwiecki
Dana Gillespie i Marek Niedźwiecki Foto: Piotr Kordaszewski/Polskie Radio

David Bowie Alladin Sane 1200.jpg
David Bowie - serwis specjalny Polskiego Radia

Wokalistka przyznała, że wiele osób mówiąc o śmierci Davida Bowiego deklarowało, że "to smutne", ona jednak – jako muzyk – postrzega to trochę inaczej. Mówiąc o swoich wspomnieniach dotyczący Davida Bowiego odniosła się do pracy nad albumem artysty "Ziggy Stardust and the Spiders from Mars", na którym można ją usłyszeć. Dana Gillespie mówiła także o swoich występach z Angie Bowie, z którą wciąż jest w kontakcie. 

Obecnie artystka przygotowuje się do kolejnego wyjazdu do Indii, gdzie będzie prowadzić zajęcia European Choir. Na czym polega ten projekt? Kiedy można spodziewać się, że Dana Gillespie i jej zespół The London Blues Band przyjadą do Polski? 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania, w którym artystka i Marek Niedźwiecki wspominali swoje pierwsze spotkanie ponad 30 lata temu. 

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Dana Gillespie (muzyk)
Data emisji: 4.05.2018
Godzina emisji: 10.25

gs/kul

Czytaj także

Piotr "Glaca" Mohamed o swojej nowej muzyce

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:00
Gościem tego wydania "LP Trójki" był wokalista zespołów Sweet Noise i My Riot, Piotr "Glaca" Mohamed. Z Markiem Niedźwieckim rozmawiał o swoim najnowszym utworze "Człowiek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Judyta Pisarczyk i największa nagroda w jej życiu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 17:00
16 marca odbyła się premiera płyty Judyty Pisarczyk, nagranej podczas koncertu w Trójce w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej. Piosenkarka opowiedziała w audycji o swoich ostatnich tygodniach ciężkiej, ale i pięknej pracy.  
rozwiń zwiń