Sławomir Łosowski: właśnie teraz mam największą siłę twórczą

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 12:00
– W tych najbardziej świetlanych dla Kombi latach pracowałem na pół gwizdka. Teraz mogę pracować pełną parą i staram się pokazywać to wszystko, co w sercu mi gra, i to, czego mi brakowało na naszych płytach w latach 80. – mówi Sławomir Łosowski w rozmowie z Piotrem Baronem.
Audio
  • Sławomir Łosowski podsumowuje 50 lat swojej pracy artystycznej (LP Trójka)
Sławomir Łosowski
Sławomir Łosowski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Lider i klawiszowiec Kombi, kompozytor hitu "Słodkiego miłego życia", a także wielu innych, obchodzi w tym roku złoty jubileusz działalności artystycznej.
KOMBI 1200.jpg
Koncert Kombi z okazji 50-lecia pracy artystycznej Sławomira Łosowskiego, założyciela i lidera zespołu

Kombi ma swój rozpoznawalny styl oraz brzmienie, które są nierozerwalnie związane z osobą Sławomira Łosowskiego i jego charakterystyczną grą na instrumentach klawiszowych. Z jego słynnymi syntezatorami przez niego samego modyfikowanymi (stąd oryginalne i niepowtarzalne jak odciski palców barwy muzyczne) i aranżacjami utworów. A charakterystyczna sylwetka Łysego w okularach przy klawiszach jest powszechnie znanym elementem wizerunku Kombi.

Już w najbliższą niedzielę, 28 lipca, Sławomir Łosowski wystąpi z zespołem w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej ze specjalnym koncertem z okazji 50-lecia swojej działalności artystycznej.

– Cieszę się, że ten koncert będzie w Trójce, bo to właśnie ta stacja wypromowała wiele naszych hitów i jest to dla mnie zaszczyt, że możemy zagrać tam, a przy okazji świętować 50-lecie mojej działalności artystycznej – wyznaje gość Piotra Barona.

Dlaczego Sławomir Łosowski zdecydował się zdobyć wykształcenie technika-elektronika? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Piotr Baron
Gość: Sławomir Łosowski (muzyk)
Data emisji: 26.07.2019
Godzina emisji: 10.18

ml/mk

Czytaj także

Marek Niedźwiecki: Zbigniew Wodecki był bardzo inteligentnym człowiekiem i miał świetne poczucie humoru

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 10:45
To już dwa lata od kiedy nie ma z nami Zbigniewa Wodeckiego. Muzyka i wokalistę na antenie Trójki w rozmowie z Hirkiem Wroną wspominał Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Syn miasta", czyli Muniek w zupełnie nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 19:30
– Cieszę się, że prapremierę tego utworu możemy zrobić w Trójce – mówi Muniek Staszczyk w rozmowie z Markiem Niedźwieckim. "Pola" zapowiada nadchodzący album artysty zatytułowany "Syn miasta".
rozwiń zwiń