Sławomir Przybył opowiada piosenkami przez "Megafon"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 11:25
– Jesteśmy młodymi ludźmi i to jest najlepszy moment, by wykrzyczeć to, co chcemy – mówił gitarzysta i autor piosenek, Sławomir Przybył, którego grupa nazwana po prostu Przybył nagrała album pt. "Megafon".
Audio
  • Z jakimi gatunkami można identyfikować brzmienie "Megafonu"? Sławomir Przybył o opowiada o płycie (Lp Trójka)
Piotr Baron i Sławomir Przybył  w Trójkowym studiu
Piotr Baron i Sławomir Przybył w Trójkowym studiuFoto: Beata Bierońska-Lach

Debiutancki album zespołu ukazał się 8 listopada nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. – Megafon ma symbolizować komunikację między muzykami. Służy mi to wyraźnemu zaznaczeniu tego, co chciałbym ludziom opowiedzieć swoimi piosenkami. Ma to być symboliczny akt i mały fetysz – opowiadał artysta w rozmowie z Piotrem Baronem. 

"Megafon" Przybył "Megafon" Przybył  Foto: mat. promocyjne

Z jakimi gatunkami można identyfikować brzmienie "Megafonu"? Jak Sławomir Przybył ocenia swój własny głos? Gdzie i kiedy możemy usłyszeć jego grupę na żywo? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Piotr Baron
Gość: Sławomir Przybył (gitarzysta, autor piosenek)
Data emisji: 15.10.2019
Godzina emisji: 11.13

kr/gs

Czytaj także

"Syn miasta", czyli Muniek w zupełnie nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 19:30
– Cieszę się, że prapremierę tego utworu możemy zrobić w Trójce – mówi Muniek Staszczyk w rozmowie z Markiem Niedźwieckim. "Pola" zapowiada nadchodzący album artysty zatytułowany "Syn miasta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hash Cookie o debiutanckim albumie

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 14:00
– Dopiero wczoraj zobaczyliśmy nasze płyty w wersji fizycznej i byliśmy bardzo zaskoczeni, że aż tak dobrze to wyszło – mówi Daria Pol, wokalistka indiepopowej grupy Hash Cookie. Premiera albumu "Dom" wydanego przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia już 27 września!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Berlińska przygoda Limboskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 11:32
25 października ukazał się siódmy studyjny album artysty pt. "Ucieczka Saula", wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Do tej pory Limboski przyzwyczaił nas do brzmienia retro swoich utworów, jednak tym razem wzbogacił je o nowoczesne sample i dźwięki syntezatora.
rozwiń zwiń