Sławomir Łosowski: to był bardzo intensywny rok

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 11:11
– Miałem prawie 10 lat przerwy od muzyki, kiedy dowiedziałem się, że moja żona zachorowała. Wracałem małymi krokami od 2004 roku. Teraz pracuję intensywnie, czego dowodem jest najnowszy album – opowiadał w audycji lider zespołu Kombi Sławomir Łosowski. 
Audio
  • Sławomir Łosowski i DJ Spox o najnowszej płycie Kombi (LP Trójka)
Sławomir Łosowski, Marek Niedźwiecki i DJ Spox
Sławomir Łosowski, Marek Niedźwiecki i DJ Spox Foto: Piotr Kordaszewski/PR

Klawiszowiec Kombi, kompozytor hitu "Słodkiego miłego życia", a także wielu innych, obchodzi w tym roku złoty jubileusz działalności artystycznej. Do sklepów trafił właśnie najnowszy album zespołu z remiksami znanych utworów, za które odpowiedzialny jest DJ Spox. 

KOMBI 1200.jpg
Koncert Kombi z okazji 50-lecia pracy artystycznej Sławomira Łosowskiego, założyciela i lidera zespołu

Kombi ma swój rozpoznawalny styl oraz brzmienie, które są nierozerwalnie związane z osobą Sławomira Łosowskiego i jego charakterystyczną grą na instrumentach klawiszowych. Z jego słynnymi syntezatorami przez niego samego modyfikowanymi (stąd oryginalne i niepowtarzalne jak odciski palców barwy muzyczne) i aranżacjami utworów. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, podczas której Sławomir Łosowski i DJ Spox opowiadali o najnowszym wydawnictwie.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Marek Niedźwiecki 
Goście: Sławomir Łosowski, DJ Spox
Data emisji: 22.11.2019
Godzina emisji: 11.19

kw/mk

Czytaj także

Grupa Kombi powraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 11:45
- Nowy album to 9 piosenek i jeden utwór instrumentalny. Wszystkie są premierowe. Ta muzyka powstała na początku 2014 - mówi lider grupy Kombi Sławomir Łosowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: właśnie teraz mam największą siłę twórczą

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 12:00
– W tych najbardziej świetlanych dla Kombi latach pracowałem na pół gwizdka. Teraz mogę pracować pełną parą i staram się pokazywać to wszystko, co w sercu mi gra, i to, czego mi brakowało na naszych płytach w latach 80. – mówi Sławomir Łosowski w rozmowie z Piotrem Baronem.
rozwiń zwiń