Manifesty Marii Peszek

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2012 19:24
- To jest tak osobiste wyznanie, płyta, która powstała z konieczności podzielenia się doświadczeniem ostatnich lat, że uważam ją za najważniejszą - wyznała artystka zapowiadając w Trójce premierę nowego krążka.
Audio
Maria Peszek i Piotr Baron
Maria Peszek i Piotr BaronFoto: fot. PR/D.Kawka

- Wiem, że każdy artysta każdą kolejną płytę nazywa najważniejszą - dodała z uśmiechem - Na mojej są manifesty dotyczące najważniejszych spraw - wyznała w rozmowie z Piotrem Baronem. A czego nie usłyszymy? Podobno na nowej płycie nie ma żadnego brzydkiego słowa, nie ma też nawet słowa o seksie…

Okładka ani tytuł trzeciego albumu Marii Peszek nie są jeszcze znane, ale wiadomo już, że na płycie znajdzie się dwanaście premierowych kompozycji opatrzonych tytułami: ludzie psy, nie ogarniam, wyścigówka, amy, żwir, sorry polsko, pan nie jest moim pasterzem, pibloktoq, padam, nie wiem czy chcę, szara flaga, zejście awaryjne .

- Gdy człowiek decyduje się z robienia sztuki uczynić swój zawód, musi zdecydować się na pewną dozę obnażenia, ekshibicjonizmu. Ja uważam, że chcąc robić coś naprawdę istotnego, nie ma się co patyczkować i ta płyta jest właśnie taka - podkreśliła.

Pierwszy singiel promujący nowy krążek miał swoją premierę podczas 1597 notowania "Listy Przebojów Programu Trzeciego" w piątek 7 września! "Padam" jest też w zestawie do głosowania zapraszamy więc do oddawania głosów >>

 

 

Współautorem muzyki i producentem płyty jest Michał FOX Król. - Michał od pierwszego koncertu jest szefem muzycznym mojego zespołu, a teraz zdecydowaliśmy się na wspólne zrobienie całej płyty. Działaliśmy w natchnieniu, przez pewien czas czuliśmy się nawet jak Lennon i McCartney - dodała Peszek.

Kogo jeszcze można usłyszeć na jej nowej płycie, która ukaże się 3 października? - wysłuchaj całej rozmowy.

 

A "Listy Przebojów Programu Trzeciego" słuchać można w każdy piątek od godz. 19!

Czytaj także

Maria Awaria kończy z sobą na Youtubie

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 07:00
Panna Peszek porzuca alter ego, które towarzyszyło jej przez ponad dwa lata. Maria Awaria narodziła się wraz z wydanym w 2008 roku krążkiem; odchodzi w wyprodukowanym specjalnie na tę okazję filmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołajkowe spotkanie z Bolkiem i Lolkiem

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2011 00:00
Po 35 latach od powstania Bolek i Lolek powrócili… na jeden dzień w Trójce - w worku Świętego Mikołaja. Minipowieści w wydaniu dźwiękowym przez cały dzień czytali dziennikarze Trójki. Można ich także słuchać na naszej stronie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kaczkowski: Trójka jest jak dom

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2012 15:35
– 15 tysięcy audycji. 15 tysięcy razy powiedziałem: "dzień dobry", "do widzenia", "nazywam się". Nie ma takiego domu, który ma tyle schodów – mówił Piotr Kaczkowski w specjalnej audycji z okazji 50. urodzin Trójki.
rozwiń zwiń