Jaromir Nohavica i krąg miłości

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 15:19
- Ten album to wynik mego spotkania z Polską i Robertem Kuśmierskim, to płyta czesko-polska. Nie chciałem takiej płyty zrobić, ale to wyszło samo, ona jest wszystkim co w Europie Środkowej czujemy, czym żyjemy - podkreślił w rozmowie z Piotrem Baronem i dodał, że dla polskiej publiczności szykuje coś specjalnego.
Audio
Jaromir Nohavica w studiu Trójki
Jaromir Nohavica w studiu TrójkiFoto: fot. PR/G. Darmetko

Jaromir Nohavica brawurowo porusza się między folkiem a folklorem, jest prawdziwym bardem swojego regionu. W swoich piosenkach opowiada o życiu i śmierci, ale przede wszystkim o tym, co pomiędzy, czyli o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka, drobnych radościach i wielkich pasjach. Jego "Minulost" z ostatniej płyty "Tak mě tu máš” już od kilku tygodniu okupuje pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego.

W swoich listach słuchacze niejednokrotnie wyznają, że Jaromir Nohavica jest członkiem ich rodzin. - Nie lubię dużych słów, ale też mógłbym powiedzieć, że to moja duża rodzina. Naprawdę lubię do Polski przyjeżdżać. Cieszę się, że moje rodzime podwórko jest tak szerokie - przyznał poeta i kompozytor w rozmowie z Piotrem Baronem.

Nohavica podkreśla jak ważne jest dla niego każde spotkanie z publicznością. - Wiem, że ludzie przychodzą słuchać moich pieśni bez przymusu, a ja lubię im grać. Można powiedzieć, że to taki krąg miłości - dodał pieśniarz.

Wraz z polskim akordeonistą, z którym współpracuje już od czterech lat, planuje wydanie nowej płyty oraz... koncerty w Polsce. Więcej szczegółów poznacie słuchając całej rozmowy Piotra Barona z czeskim bardem, który zdradził także dlaczego radio jest mu bliskie, co się wydarzyło w Nowym Jorku i gdzie szuka inspiracji.

Nowości, numer 1. z ostatniego notowania, piosenki nieoczywiste, archiwalne zestawienia, a także goście - to wszystko tylko w "Lp Trójce". Przypominamy, że piątkowa "LP Trójka" to ostatnia okazja, by zagłosować na najnowsze notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego. Audycji można słuchać w każdy piątek między godziną 9 a 12.