Jaromír Nohavica: to utwory wybrane specjalnie dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 16:28
- To było trudne zadanie - powiedział o pracy nad albumem "Kometa - The Best of Nohavica" gość audycji "LP Trójki" czeski pieśniarz Jaromír Nohavica.
Audio
  • Jaromír Nohavica rozmawia z Markiem Niedźwieckim w radiowej Trójce (LP Trójka)
Jaromir Nohavica w studiu Trójki
Jaromir Nohavica w studiu TrójkiFoto: fot. PR/G. Darmetko

"Kometa" to zestaw 14 piosenek, które Jaromír Nohavica sam wybrał dla swoich polskich fanów. Jak przyznał w rozmowie z Markiem Niedźwieckim, wybór nie był łatwy. - Ja napisałem w życiu 300-350 pieśni i teraz wybierz 14! - stwierdził w audycji "LP Trójki".
Nohavica dodał, że zadanie to było trudne również dlatego, że płyta miała trafić jedynie na rynek polski. - Chciałem wybrać te piosenki tak, jakbym wybierał je dla znajomych - zaznaczył. Pieśniarz podkreślił, że zabezpieczył się, "znalazł sobie alibi", dodając do albumu komentarz, że jeśli komuś się nie spodoba ten zestaw utworów, postara się następnym razem wybrać lepszy.
Zapytany, czy pracuje nad nowym materiałem, czeski pieśniarz powiedział, że "pisze ciągle, bo ciągle jest o czym pisać". Przyznał, że ostatnio zainteresowała go twórczość Krzysztofa Daukszewicza. - Przetłumaczyłem na czeski "Drogę do granicy", tak dla siebie, bo mi się ta pieśń podoba - powiedział gość Niedźwieckiego.
20 października Jaromír Nohavica wystąpi w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Więcej szczegółów wkrótce!

Jaromir Nohavica brawurowo porusza się między folkiem a folklorem, jest prawdziwym bardem swojego regionu. W swoich piosenkach opowiada o życiu i śmierci, ale przede wszystkim o tym, co pomiędzy, czyli o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka, drobnych radościach i wielkich pasjach. Jego "Minulost" z płyty "Tak mě tu máš” przez kilka tygodni zajmowała pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego. Obecnie na Liście króluje piosenka "Jine to nebude".

"LP Trójka" to audycja w całości poświęcona utworom, które gościły na "Liście Przebojów Programu Trzeciego", bądź dopiero się znajdą w zestawieniu. Piotr Baron i Marek Niedźwiecki prezentują muzyczne premiery, zaglądają do przepastnych archiwów audycji i zagrzewają do głosowania.

Audycji "LP Trójka" można słuchać w każdy piątek między godziną 9 a 12.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA

Czytaj także

Jaromir Nohavica wygrywa, prezent urodzinowy od słuchaczy!

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 13:58
Na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego wspięła się piosenka "Jiné to nebude" Jaromira Nohavicy, świętującego w piątek 60. urodziny. Na drugim miejscu "Get lucky" Daft Punk, na trzecim "The Depth of Delf-Delusion" Riverside.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czechy: 60. urodziny Jaromira Nohavicy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 13:18
Czeski bard Jaromir Nohavica skończył 60 lat. Popularny także w Polsce piosenkarz, jest niezwykle płodnym twórcą piosenek o zwykłym życiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaromír Nohavica "Kometa" i "Wielki Gatsby"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 04:04
Przed południem będziemy słuchać albumu "Kometa" - 14 piosenek, które Jaromír Nohavica wybrał sam dla swoich polskich fanów. Natomiast po południu będzie to ścieżka dźwiękowa do filmu "Wielki Gatsby".
rozwiń zwiń