X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 12:03
Oprócz charakterystycznej czerwonej budki telefonicznej na placu radiowej Trójki w Sopocie pojawiły się pasy – takie jak na londyńskiej Abbey Road, uwiecznionej na najsłynniejszej płycie Beatlesów.
Audio
  • Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie (LP Trójka)
Ekipa Trójki w Sopocie. Od lewej: Piotr Baron, Magda Jethon, Dariusz Bugalski, Mariusz Owczarek, Gabi Darmetko, Ela Walendzik, Justyna Mączka, Tomasz Żąda, Piotr Stelmach, Barbara Marcinik, Paweł Sołtys i Grażyna Mędrzycka
Ekipa Trójki w Sopocie. Od lewej: Piotr Baron, Magda Jethon, Dariusz Bugalski, Mariusz Owczarek, Gabi Darmetko, Ela Walendzik, Justyna Mączka, Tomasz Żąda, Piotr Stelmach, Barbara Marcinik, Paweł Sołtys i Grażyna MędrzyckaFoto: Trójka

Czerwona budka telefoniczna to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli stolicy Anglii. – Jest mi tak samo bliska jak Londyn, moje ukochane muzycznie miasto. Londyńska budka jest niepodobna do żadnej innej. Jest symbolem innego świata, na który w czasach dawnych - dwadzieścia, trzydzieści lat temu - spozieraliśmy trochę zazdrośnie. Wtedy w Polsce budki telefoniczne miały powybijane szyby, urwane słuchawki i nieładnie w nich pachniało – mówił Piotr Metz.

Oprócz budki na sopockim placu radiowej Trójki pojawiły się również charakterystyczne pasy, tworzące przejście dla pieszych, podobne do tego przy londyńskiej Abbey Road. – Beatlesi, szukając tytułu płyty, początkowo wymyślili, że pojadą się sfotografować na Mount Everest. Potem były jeszcze inno pomysły z kosmosu. W końcu człowiek, najmocniej z całej czwórki stąpający po ziemi, czyli Ringo Starr, powiedział: "Panowie, jaki Mount Everest? Wyjdźmy przed studio i zróbmy sobie zdjęcie". Ustawiono drabinę, zatrzymano ruch na 10 minut, fotograf cyknął sześć fotek, dzięki którym Abbey Road jest do dziś najsłynniejszym i najdroższym studiem na świecie. Wszystkie ważne hollywoodzkie filmy za punkt honoru stawiają sobie, by na ścieżce dźwiękowej i w napisach końcowych było napisane że smyczki nagrano i miks zrobiono właśnie w Abbey Road – opowiadał dziennikarz muzyczny radiowej Trójki, od lat zafascynowany historią i twórczości Beatlesów.

Abbey
Abbey Road, fot. Joe MiGo/CC/Wikipedia
W piątek 20 września w Sopocie u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino nastąpi oficjalne otwarcie placu Radiowej Trójki. Uroczystego przecięcia wstęgi podczas Listy Przebojów Programu Trzeciego (19.00-22.00) dokona mistrz słowa i humoru – Wojciech Młynarski.

Czytaj także

Sopot: Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 10:34
Wystawy, pokazy dawnych programów telewizyjnych i spotkania z artystami to elementy programu Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Jedną z najważniejszych atrakcji, z jaką zetkniemy się podczas wydarzenia będzie konkurs interpretacji utworów artysty. Festiwal już w weekend w Sopocie.
rozwiń zwiń