X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nieznana twórczość Stanisława Grzesiuka

W przeddzień kolejnej rocznicy śmierci Stanisława Grzesiuka Jan Młynarski rozmawiał z wnuczką legendarnego pisarza i pieśniarza o jego nieznanej twórczości, która zostanie wydana w formie książki już 29 stycznia.
Wnuczka Stanisława Grzesiuka Izabela Laszuk i Jan Młynarski
Wnuczka Stanisława Grzesiuka Izabela Laszuk i Jan MłynarskiFoto: Piotr Kordaszewski/PR
O Audycji
Tytuł Dancing, salon, ulica 2019/01/20 13:00
Prowadzący Jan Młynarski
Opis

Stanisława Grzesiuka Polacy pokochali za jego humor, honor i prawdę. W książce "Klawo, jadziem" zostały zebrane niepublikowane opowiadania, felietony o ukochanej Warszawie i wybrane piosenki, pokazujące niepospolity talent i charakter króla szemranych ulic.

– Pomysł wydania "Klawo, jadziem" wyszedł od Michała Nalewskiego. Żal było schować te wszystkie nieznane dokumenty, z których korzystaliśmy przy wznowieniu trylogii Grzesiuka, do pudła. On nie lubił, jak się go nazywało pisarzem. Mówił, że jest literatem – wspominała Izabela Laszuk, wnuczka Stanisława Grzesiuka.


Okładka książki Stanisława Grzesiuka "Klawo, jadziem!", która ukaże się 29 stycznia 2019, Wydawnictwo Prószyński i s-ka Okładka książki Stanisława Grzesiuka "Klawo, jadziem!", która ukaże się 29 stycznia 2019, Wydawnictwo Prószyński i s-ka

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której zaprezentowano archiwalne rozmowy ze Stanisławem Grzesiukiem w radiowej Trójce.

Goście Izabela Laszuk
Playlista
Tagi

Playlista