Nieznana twórczość Stanisława Grzesiuka

W przeddzień kolejnej rocznicy śmierci Stanisława Grzesiuka Jan Młynarski rozmawiał z wnuczką legendarnego pisarza i pieśniarza o jego nieznanej twórczości, która zostanie wydana w formie książki już 29 stycznia.
Wnuczka Stanisława Grzesiuka Izabela Laszuk i Jan Młynarski
Wnuczka Stanisława Grzesiuka Izabela Laszuk i Jan MłynarskiFoto: Piotr Kordaszewski/PR
O Audycji
Tytuł Dancing, salon, ulica 2019/01/20 13:00
Prowadzący Jan Młynarski
Opis

Stanisława Grzesiuka Polacy pokochali za jego humor, honor i prawdę. W książce "Klawo, jadziem" zostały zebrane niepublikowane opowiadania, felietony o ukochanej Warszawie i wybrane piosenki, pokazujące niepospolity talent i charakter króla szemranych ulic.

– Pomysł wydania "Klawo, jadziem" wyszedł od Michała Nalewskiego. Żal było schować te wszystkie nieznane dokumenty, z których korzystaliśmy przy wznowieniu trylogii Grzesiuka, do pudła. On nie lubił, jak się go nazywało pisarzem. Mówił, że jest literatem – wspominała Izabela Laszuk, wnuczka Stanisława Grzesiuka.


Okładka książki Stanisława Grzesiuka "Klawo, jadziem!", która ukaże się 29 stycznia 2019, Wydawnictwo Prószyński i s-ka Okładka książki Stanisława Grzesiuka "Klawo, jadziem!", która ukaże się 29 stycznia 2019, Wydawnictwo Prószyński i s-ka

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której zaprezentowano archiwalne rozmowy ze Stanisławem Grzesiukiem w radiowej Trójce.

Goście Izabela Laszuk
Playlista
Tagi

Playlista