X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tym razem ragtime. "Dancing, salon, ulica" po raz drugi z kawiarni Nowy Świat Muzyki

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 14:30
Jan Młynarski zabierał Państwa w muzyczną podróż po Nowym Orleanie i Warszawie lat 20. XX wieku. Bohaterem drugiej odsłony audycji "Dancing, salon, ulica" na żywo prowadzonej z kawiarni Nowy Świat Muzyki był ragtime! 
Audio
  • Jan Młynarski o stylistyce ragtime (Dancing, salon, ulica/Trójka)
Jan Młynarski
Jan MłynarskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

"Dancing, salon, ulica" – podstrona audycji Jana Młynarskiego >>>

Chciałbym przekazać Państwu trochę mojej miłości do muzyki – tym razem w trakcie audycji z udziałem publiczności, z czego jestem bardzo szczęśliwy. Spełniło się bowiem jedno z moich marzeń o spotkaniach w formie "muzycznej kawiarenki", w której – przy dobrej kawie czy herbacie – można posłuchać na żywo przedwojennych szlagierów polskich i zagranicznych, ale często już zapomnianych, wybitnych gwiazd estrady – mówił 15 grudnia ubiegłego roku Jan Emil Młynarski w trakcie pierwszej audycji "na żywo" nadawanej przez Trójkę z kawiarni Nowy Świat Muzyki. Twórca projektów Warszawskie Combo Taneczne oraz Jazz Band Młynarski-Masecki, a od półtora roku również dziennikarz radiowej Trójki, ponownie zaprezentował piosenki z archiwum Polskiego Radia, winyli, ale też zaśpiewał na żywo. 


Tematem przewodnim kolejnej audycji będzie ragtime – zarówno jako technika grania na pianinie oraz jako styl muzyczny, który stał się niezwykle popularny na początku lat dwudziestych XX wieku – zapowiadał przed audycją Jan Młynarski, który zaprezentował z płyt i taśm klasyczne utwory Scotta Joplina, Arta Tatuma i Fattsa Wallera z USA oraz naszych rodzimych artystów wykonujących ragtime – Jerzego Petersburskiego, Zygmunta Karasińskiego czy Henryka Warsa. Nie zabrakło również występu na żywo, a Młynarskiemu akompaniowali specjalni goście audycji – Marcin Masecki (pianino) oraz Jerzy Rogiewicz (perkusja). 

W pierwszym wydaniu audycji "Dancing, salon, ulica" z udziałem publiczności Jan Młynarski i jego zespół prezentowali piosenki Stanisława Grzesiuka >>>

***

Przypominamy, że do końca stycznia słuchacze Polskiego Radia mogą wybierać swoje ulubione polskie piosenki spośród 95 wskazanych przez dziennikarzy muzycznych Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki. A to wszystko w ramach jubileuszowego plebiscytu Polskiego Radia, które w tym roku świętuje swoje 95-lecie. Głosować można raz dziennie na specjalnej stronie www.95.polskieradio.pl, a utwory, które zbiorą największą liczbę głosów, zostaną na nowo zaaranżowane przez znakomitych muzyków Adama Sztabę i Krzysztofa Herdzina i zaśpiewane przez najlepszych rodzimych wykonawców.

Zobacz więcej na temat: Trójka

Czytaj także

O twórczości Jerzego Petersburskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 13:07
To pierwsza z cyklu dwóch audycji poświęconych twórczości Jerzego Petersburskiego. O swoim tacie opowiadał Jerzy Petersburski Jr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowa audycja Jana Młynarskiego "Dancing, salon, ulica" na żywo z klubu Nowy Świat Muzyki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 14:30
Za nami pierwsze wydanie audycji "Dancing, salon, ulica" z udziałem publiczności! Bohaterem programu był Stanisław Grzesiuk, a udział w spotkaniu wzięli: Marian Opania, Izabela Laszuk – wnuczka warszawskiego barda oraz Michał Nalewski – redaktor książek o nim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tropem amerykańskich śladów Henryka Warsa

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 13:07
W tej audycji, Jan Młynarski podąża tropem amerykańskich śladów polskiego kompozytora muzyki rozrywkowej, aranżera i pioniera jazzu w Polsce – Henryka Warsa.
rozwiń zwiń