Tym razem ragtime. "Dancing, salon, ulica" po raz drugi z kawiarni Nowy Świat Muzyki

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 14:30
Jan Młynarski zabierał Państwa w muzyczną podróż po Nowym Orleanie i Warszawie lat 20. XX wieku. Bohaterem drugiej odsłony audycji "Dancing, salon, ulica" na żywo prowadzonej z kawiarni Nowy Świat Muzyki był ragtime! 
Audio
  • Jan Młynarski o stylistyce ragtime (Dancing, salon, ulica/Trójka)
Jan Młynarski
Jan MłynarskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

"Dancing, salon, ulica" – podstrona audycji Jana Młynarskiego >>>

Chciałbym przekazać Państwu trochę mojej miłości do muzyki – tym razem w trakcie audycji z udziałem publiczności, z czego jestem bardzo szczęśliwy. Spełniło się bowiem jedno z moich marzeń o spotkaniach w formie "muzycznej kawiarenki", w której – przy dobrej kawie czy herbacie – można posłuchać na żywo przedwojennych szlagierów polskich i zagranicznych, ale często już zapomnianych, wybitnych gwiazd estrady – mówił 15 grudnia ubiegłego roku Jan Emil Młynarski w trakcie pierwszej audycji "na żywo" nadawanej przez Trójkę z kawiarni Nowy Świat Muzyki. Twórca projektów Warszawskie Combo Taneczne oraz Jazz Band Młynarski-Masecki, a od półtora roku również dziennikarz radiowej Trójki, ponownie zaprezentował piosenki z archiwum Polskiego Radia, winyli, ale też zaśpiewał na żywo. 


Tematem przewodnim kolejnej audycji będzie ragtime – zarówno jako technika grania na pianinie oraz jako styl muzyczny, który stał się niezwykle popularny na początku lat dwudziestych XX wieku – zapowiadał przed audycją Jan Młynarski, który zaprezentował z płyt i taśm klasyczne utwory Scotta Joplina, Arta Tatuma i Fattsa Wallera z USA oraz naszych rodzimych artystów wykonujących ragtime – Jerzego Petersburskiego, Zygmunta Karasińskiego czy Henryka Warsa. Nie zabrakło również występu na żywo, a Młynarskiemu akompaniowali specjalni goście audycji – Marcin Masecki (pianino) oraz Jerzy Rogiewicz (perkusja). 

W pierwszym wydaniu audycji "Dancing, salon, ulica" z udziałem publiczności Jan Młynarski i jego zespół prezentowali piosenki Stanisława Grzesiuka >>>

***

Przypominamy, że do końca stycznia słuchacze Polskiego Radia mogą wybierać swoje ulubione polskie piosenki spośród 95 wskazanych przez dziennikarzy muzycznych Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki. A to wszystko w ramach jubileuszowego plebiscytu Polskiego Radia, które w tym roku świętuje swoje 95-lecie. Głosować można raz dziennie na specjalnej stronie www.95.polskieradio.pl, a utwory, które zbiorą największą liczbę głosów, zostaną na nowo zaaranżowane przez znakomitych muzyków Adama Sztabę i Krzysztofa Herdzina i zaśpiewane przez najlepszych rodzimych wykonawców.

Zobacz więcej na temat: Trójka

Czytaj także

O twórczości Jerzego Petersburskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 13:07
To pierwsza z cyklu dwóch audycji poświęconych twórczości Jerzego Petersburskiego. O swoim tacie opowiadał Jerzy Petersburski Jr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowa audycja Jana Młynarskiego "Dancing, salon, ulica" na żywo z klubu Nowy Świat Muzyki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 14:30
Za nami pierwsze wydanie audycji "Dancing, salon, ulica" z udziałem publiczności! Bohaterem programu był Stanisław Grzesiuk, a udział w spotkaniu wzięli: Marian Opania, Izabela Laszuk – wnuczka warszawskiego barda oraz Michał Nalewski – redaktor książek o nim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tropem amerykańskich śladów Henryka Warsa

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 13:07
W tej audycji, Jan Młynarski podąża tropem amerykańskich śladów polskiego kompozytora muzyki rozrywkowej, aranżera i pioniera jazzu w Polsce – Henryka Warsa.
rozwiń zwiń