X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie standardy jazzowe w "Dancing, salon, ulica". Trzecie spotkanie w kawiarni "Nowy Świat Muzyki" za nami!

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 11:55
Tym razem Jan Emil Młynarski zabrał Słuchaczy Trójki oraz Gości zgromadzonych w warszawskiej kawiarni "Nowych Świat Muzyki" w muzyczną podróż do źródeł polskiego jazzu. 
Jan Młynarski
Jan Młynarski Foto: Wojciech Kusiński

"Dancing, salon, ulica" – podstrona audycji Jana Młynarskiego >>>

Tematem wiodącym odcinka były polskie standardy jazzowe powstałe przed 1939 rokiem. Słowo "standard" ma kilka znaczeń, ale te bodaj najważniejsze to nieśmiertelność i uniwersalizm. Tak jak podczas dwóch ostatnich audycji z "Nowego Świata Muzyki", prowadzonych przez Jana Emila Młynarskiego na żywo, mieliśmy świetną okazję, aby przekonać się, iż utwory rozrywkowe pisane w przedwojennej Polsce ani trochę nie zestarzały się.

Gościem specjalnym audycji była wokalistka jazzowa młodego pokolenia Monika Borzym z towarzyszeniem Krzysztofa Dysa na fortepianie. Usłyszeliśmy nowe interpretacje melodii m.in. Henryka Warsa, Tadeusza Sygietyńskiego i Jerzego Petersburskiego. Królowali wielcy tekściarze-poeci XX-lecia: Julian Tuwim i Marian Hemar. Jak zwykle, Jan Młynarski pokazał nam ciekawe nagrania archiwalne i opowiedział garść ciekawostek.

"Dancing, salon ulica" po raz trzeci w kawiarni "Nowy Świat" – Krzysztof Dys, Monika Borzym i Jan MłynarskiKrzysztof Dys, Monika Borzym i Jan Młynarski  Foto: Wojciech Kusiński

Trzeci odcinek audycji "Dancing, salon, ulica" w wersji z publicznością, nadawanej "na żywo" z kawiarni Nowy Świat Muzyki odbył się w niedzielę 16 lutego 2020 roku. W pierwszym wydaniu audycji "Dancing, salon, ulica" z udziałem publiczności Jan Młynarski i jego zespół prezentowali piosenki Stanisława Grzesiuka, drugie poświęcone było estetyce ragtime.