X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy niepodległość jest możliwa bez kultury?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 10:00
Czy możliwa była sto lat temu, kiedy po pierwszej wojnie światowej powstawały nowe państwa i rodziły się nowe narody? Czy możliwa jest dziś?
Audio
  • Niepodległość a kultura (Stacja Niepodległość/Trójka)
Słuchaczka skarży się, że przed laty kupiła jedną książkę z serii, a teraz firma windykacyjna domaga się zapłaty za wszystkie części
Słuchaczka skarży się, że przed laty kupiła jedną książkę z serii, a teraz firma windykacyjna domaga się zapłaty za wszystkie częściFoto: Pixabay

– Sto lat temu inaczej uzyskiwało się niepodległość i czym innym była kultura. Przy całym cynizmie wielkich polityków, którzy podczas konferencji w Wersalu ustalali, kto niepodległość uzyska, ciągle liczył się rachunek krzyży – mówi historyk i publicysta Wojciech Stanisławski.

Jak oceniają to pozostali goście Mariusza Cieślika? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Polska Niepodległa

***

Tytuł audycji: Stacja Niepodległość
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Goście: Łukasz Jasina (historyk, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Wojciech Tomczyk (scenarzysta, dramaturg), Wojciech Stanisławski (publicysta, historyk, Muzeum Historii Polski)
Data emisji: 11.08.2017
Godzina emisji: 9.12

mk