Medycyna naturalna popadła w zapomnienie?

– Wydaje się, że medycyna naturalna popadła w zapomnienie w ostatnich dziesięcioleciach, kiedy mieliśmy taki duży rozwój medycyny konwencjonalnej i technologii medycznych, mimo że wiemy, że istnieją skuteczne zioła. Znaczenie ma też właściwe żywienie – przekonywał prof. Andreas Michalsen, internista i profesor klinicznej medycyny naturalnej w berlińskim szpitalu. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Tasha Cherkasova
O Audycji
Tytuł Na zdrowie 2018/11/10 07:40
Prowadzący Agnieszka Furtak-Bilnik 
Opis 

Przed tygodniem w audycji "Na zdrowie" słuchaliśmy doktora Adama Kaya, którego zdaniem lekarze nie są od tego, by zajmować się medycyną naturalną. Dzisiejszy gość – lekarz i autor książki "Leczenie siłami natury" jest zwolennikiem innego podejścia.

Rozmawialiśmy o tym dlaczego, kiedy idziemy do lekarza, to nie dostajemy zaleceń mieszczących się w ramach medycyny naturalnej, a także o tym, gdzie szukać kogoś, kto będzie miał profesjonalną wiedzę w tym zakresie. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

A oto wybrane porady Słuchaczy – leczenie wg zasad medycyny naturalnej:

Mój naturalny i niezawodny sposób na dolegliwości to napar z ziół. Do 1½ szklanki wrzącej wody dodajemy smak gorzki – kopiastą łyżeczkę tymianku, smak słodki – 2 łyżeczki lukrecji, smak ostry – ½ łyżeczki imbiru. Całość gotujemy 5-10 minut na małym ogniu. Pijemy świeży na 30 minut przed lub godzinę po posiłku. Ta herbatka to "cichy" zabójca każdej infekcji. Polecam! A profilaktycznie codziennie rano ciepła woda z miodem, imbirem i kurkumą. Na zdrowie! ;)
Aleksandra Z.


Przede wszystkim ruch. Na śniadanie 10km joggingu. Na obiad godzina pływania, a na kolację godzina siłowni i sauna 2 razy w tygodniu. W międzyczasie posiłki oparte w 69% na warzywach i owocach. Mało mięsa, dużo ryb. Gotowanych tylko do 40 stopni. Tak by nie utracić kwasów omega. Olej z oliwek. Sporo kasz.
Spokój ducha, miłość i seks.
Maciek K.

My całą rodziną stosujemy wodę utlenioną do płukania ust i nosa, eliminujemy mięso z diety, a na wzmocnienie odporności pijemy sok z czarnego bzu, który robimy sami z bzu rosnącego w naszym lesie, w którym stoi nasz domek:)
Dzieci zdrowe, my też. Antybiotyków nie widzieliśmy już daaawno.

gs/kw

Playlista
Tagi
Playlista