Zadbana skóra zawsze pod ręką. Jak nawilżać skórę dłoni zmęczoną ciągłym myciem?

Zewsząd słyszymy komunikaty o konieczności mycia rąk mydłem lub płynem dezynfekcyjnym, które zmywają lub całkowicie likwidują bakterie i wirusy. Niestety, często myta skóra oznacza jej wysuszenie, zwłaszcza jeżeli w skład detergentu wchodzi alkohol. Czym i jak smarować dłonie, by pozostały gładkie i miękkie?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/RutySoft
O Audycji
Tytuł Na zdrowie 21 marca godz. 07:22C 
Autor Agnieszka Furtak-Bilnik
Opis

– Pamiętajmy, żeby kremy zawsze stosować na suchą skórę – radzi Marta Krupińska, autorka książki "Polish beauty. Przewodnik piękna dla Polek".  W przeciwnym razie będzie on odparowywał z naskórka, a chodzi nam przecież o zatrzymanie wilgoci na skórze – wyjaśnia. 

Domowe nawilżanie

Gliceryna, olej arganowy, masło shea, aloes, parafina – kosmetyki z tymi składnikami najlepiej zabezpieczą naszą skórę przed pękaniem i swędzeniem. Ostatnie tygodnie nie sprzyjają jednak bieganiu po drogeriach, wobec czego warto wykorzystać to, co już mamy w domu.

Zdjęcie ilustracyjne  (fot: shutterstock.com/Silvina Alvarez) Zdjęcie ilustracyjne (fot: shutterstock.com/Silvina Alvarez)

Oliwa z oliwek i gliceryna, czyli duet doskonały

Oliwa z oliwek jest odpowiednia nie tylko dla naszej diety, ale także i skóry, którą wygładza i natłuszcza. Poza tym zawarta w oliwie witamina E to naturalny przeciwutleniacz. Mieszankę wykonaną z trzech kropel oliwy i takiej samej ilości gliceryny należy wetrzeć w dłonie, najlepiej tuż przed snem. By substancja wchłonęła się szybciej, warto nałożyć na ten czas bawełniane rękawiczki.

Zdjęcie ilustracyjne  (fot: shutterstock.com/tetxu) Zdjęcie ilustracyjne (fot: shutterstock.com/tetxu)

Nawilżenie i złuszczanie

Do oliwy z oliwek, zamiast gliceryny można dodać cukier. W ten sposób oliwa natłuści nasze dłonie, a słodkie kryształki złuszczą i usuną martwy naskórek. – Regularne złuszczanie martwego naskórka wspomaga naturalną odnowę skóry – podkreśla Marta Krupińska. Dodatkowo oliwę możemy zastąpić olejem kokosowym – ten, mimo że przy pozostawieniu na dłoniach na dłuższy czas, może wysuszać, ma działanie bakteryjne (nie wspominając o przyjemnym zapachu).

Zdjęcie ilustracyjne  (fot: shutterstock.com/Yulia Grigoryeva) Zdjęcie ilustracyjne (fot: shutterstock.com/Yulia Grigoryeva)

kr

 

Playlista
Tagi

Playlista