Rola wartości w życiu człowieka

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 15:00
Dzień Dobry! Dziękuję, że mnie Państwo do siebie zaprosili. Niedziela, godzina czternasta z minutami, to świąteczny obiad. Może już desery?
Audio
  • Czym są dla nas wartości? (Wszystko, co najważniejsze/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pressmaster/Shutterstock.com

Ubrałem się świątecznie: marynarka i koszula jak należy, wyczyszczone półbuty. Nie mam krawata, proszę wybaczyć: byłoby może zbyt sztywniacko, prawda? Przyniosłem za to kwiatki i czekoladki. Kwiaty to piękno i szacunek, czekoladki to magnez, bardzo zdrowy.

Spotykamy się przy niedzielnym stole. Tę audycję przygotowujemy razem, prawda? Przy niedzielnym stole kosztuje się smakołyków, ale też się rozmawia. Stół, zwłaszcza niedzielny, to dzielenie się tym, co mamy najlepszego. To rozmowa o tym, co warto, co ważne, co ciekawe, co ma sens, co sprawia, że żyje nam się – i żyje się z nami – lepiej.

Na każde spotkanie przynoszę jakąś opowieść (to te kwiatki i czekoladki). Opowieść kogoś, kto wie, co mówi, a mówi nie po to, by się popisać, tylko podzielić: tym co dla niego, dla niej ważne, a być może najważniejsze.

To rozmowy – z Państwa udziałem, mam nadzieję – o, jak to powiadają, niebie i chlebie: o konkretnych rzeczach i sprawach, ale zawsze w perspektywie sensu i wartości. To rozmowy, bez gadaniny.

Zapraszam Państwa do wysłuchania dołączonego nagrania i dziękuję, że Państwo zaprosili nas do siebie. Nas, czyli: Edytę Kocembę-Górkę (wydawcę tego programu), Agnieszkę Furtak – Bilnik, która przygotowuje nagrania. A ja obiecuję, że na każde niedzielne spotkanie będę miał przygotowaną czystą koszulę, kwiatki i czekoladki.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co najważniejsze
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Gość: prof. Wiesław Łukaszewski (psycholog, specjalizujący się w psychologii osobowości, psychologii społecznej, psychologii motywacji. SWPS)
Data emisji: 9.09.2018
Godzina emisji: 14.08

ml

Czytaj także

Jak poradzić sobie z noworocznym przygnębieniem?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 11:30
Nadejście Nowego Roku nie u wszystkich wiąże się z tworzeniem listy postanowień i uporczywym dążeniu do ich realizacji. Przygnębienie związane z upływającym czasem potrafi dopaść wiele osób. Jak sobie z tym radzić? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borderline, czyli wyzwanie dla współczesnej psychiatrii

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 07:00
Tym razem w "Klubie Trójki" rozmawialiśmuy o borderline, czyli pogranicznym zaburzeniu osobowości. 
rozwiń zwiń