X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Moje miejsce w naturze"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 06:42
To brzmi jak temat konkursu na plakat… Ale taki będzie temat naszego niedzielnego spotkania, dobrze?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/jonathansautter

Moje miejsce jest tam, gdzie się dobrze czuję albo więcej – gdzie przynależę. Jest więc bliskie nadziei. Adam Nicolson we wspaniałej książce (rozmawialiśmy o niej w "Klubie Trójki") "Krzyk ptaków morskich" pisze: 

"W mediach mówi się dużo o antropocenie, epoce geologicznej, w której czynnikiem dominującym jest człowiek. Udowodniono, że każdy współcześnie żyjący albatros i fulmar jadł już kiedyś plastik, a przewiduje się, że w 2050 roku około 99,8 procent wszystkich gatunków morskich ptaków będzie miało w żołądku kawałki plastiku. Niemniej jednak położono fundamenty, a przynajmniej zasiano nasiona, które mogą stać się zaczątkiem kolejnej epoki. Antropocen doprowadzi jedną epokę geologiczną do końca, może zaś rozpocząć ekozoik (…) – erę, w której wszystkie formy życia rozumiane będą systemowo, w której ludzie będą myśleć o innych stworzeniach nie jako o pozbawionych znaczenia istotach czy składnikach swojego obiadu, ale jako o naszych towarzyszach w oikos  - to greckie słowo, z którego wywodzą się ekologia i ekonomia – w naszym ziemskim domu. Ekozoik zakłada życie w oikos  z dominacją empatii i możliwe dzięki zrozumieniu".

Oby!

***

Na audycję "Wszystko co najważniejsze" zapraszam Państwa w niedzielę (16.12) od godz. 14.05.

Dariusz Bugalski