Przeszłość "nauczycielką życia"?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 15:00
Czy historia jest rzeczywiście, jak powiada – być może zapomniane – przysłowie: "nauczycielką życia"?
Audio
  • Wszystko, co najważniejsze 26 stycznia godz. 14:07
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/agsandrew

Tytuł Wszystko, co najważniejsze 26 stycznia 2020 godz. 14:07
Prowadzący Dariusz Bugalski
Opis

Rozpocznijmy od perspektywy wielkiej Historii.

Jutro przypada 75. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Intencją ONZ, która uchwaliła obchodzony 27 stycznia Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, jest nadzieja, że historia nie może się powtórzyć.

To skala makro, perspektywa wielkiej Historii. A perspektywa naszych historii prywatnych, osobistych? Czy wyciągamy wnioski z własnych porażek i błędów? Czy nasze historie są dla nas "nauczycielkami życia"? Co zrobić, jaką postawę przyjąć, by tak było?

O swoich doświadczeniach i przemyśleniach opowiedzieli: himalaista Leszek Cichy, dr Andrzej Gryglewicz, psycholog z Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie oraz Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018.

Playlista
Tagi


Czytaj także

Jaka jest nasza życiowa droga?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 14:08
To nasze pierwsze spotkanie w 2020 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O nadziei

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 14:06
– Pytanie o nadzieję w życiu jest jednym z najważniejszych pytań. Moją specjalnością jest onkologia i kontaktuję się z bardzo specyficzną grupą ludzi walczących o życie. Im potrzebny jest przewodnik, nie tylko w osobie lekarza czy pielęgniarki, ale też przewodnik wewnętrzny. I takim przewodnikiem na pewno jest nadzieja – mówił prof. Cezary Szczylik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porozmawiajmy o obfitości

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 14:06
W niedzielę, 19 stycznia, imieniny obchodziła Abundancja. Ciekawe, czy wśród naszych słuchaczy jest taka pani? Byłbym zdziwiony, ale na wszelki wypadek – wszystkiego Dobrego, pani Abundancjo!
rozwiń zwiń