X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Inny świat", czyli ujmujące opowieści Danuty Szaflarskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 14:55
- Choć jest to dokument, bardzo wiele osób wychodząc z kina ma wrażenie, że oglądało fabułę - mówi Agnieszka Wolak z Narodowego Instytutu Audiowizualnego o filmie "Inny świat", w którym w roli Danuty Szaflarskiej występuje… Danuta Szaflarska.
Audio
  • "Inny świat" Danuty Szaflarskiej (Fajny film/Trójka)
Danuta Szaflarska. Kadr z filmu Inny świat w reż. Doroty Kędzierzawskiej
Danuta Szaflarska. Kadr z filmu "Inny świat" w reż. Doroty KędzierzawskiejFoto: mat. promocyjne

mat.
mat. prasowe/NINA

"Inny świat" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej dostępny jest już na płytach DVD. To wzruszająca i pełna poczucia humoru opowieść wybitnej aktorki filmowej i teatralnej Danuty Szaflarskiej, która wprowadza widza w świat swoich wspomnień. Płyta ukazała się nakładem Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Film trwa 97 minut - tyle ile lat miała aktorka w momencie realizacji obrazu. - Zdjęcia trwały cztery dni, ale montaż zajął ponad rok, ponieważ producenci nie mogli zdecydować, które fragmenty zostawić, a które usunąć. Ciężko było im rozstać się z niemal każdym ujęciem - opowiada Agnieszka Wolak, która chwali reżyserkę Dorotę Kędzierzawską, autora zdjęć Arthura Reinharta i kompozytora muzyki Włodka Pawlika.

Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

"Inny świat" to - jak czytamy na stronach Narodowego Instytutu Audiowizualnego - filmowa historia o świecie, którego już nie ma. Danuta Szaflarska, wybitna polska aktorka filmowa i teatralna, jest narratorką i przewodnikiem po historii i kulturze, które ukształtowały ją jako człowieka.

- Ujmujące jest poczucie humoru i dystans, jaki Danuta Szaflarska ma do siebie w tych opowieściach - dodaje Agnieszka Wolak. A ich tematy są bardzo różne: śmiech, aktorstwo, okupacja, wojna, wolność, odwaga...

Program Trzeci objął patronat nad filmem.

"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(mat. prasowe/mk)