Snowpiercer - pociąg, który wiezie rewolucję

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 14:33
Jest rok 2031. Eksperyment mający na celu powstrzymanie globalnego ocieplenia zabił całe życie na ziemi. Zapanowała epoka lodowcowa - o filmie "Snowpiercer. Arka przymierza" mówiliśmy w audycji "Fajny film".
Audio
  • "Snowpiercer. Arka przyszłości" (Trójka/Fajny film)
Chris Evans
Chris EvansFoto: mat. promocyjne

/

Jedynymi, którzy przetrwali, są pasażerowie Snowpiercera - gigantycznego pociągu, który od 17 lat bez przerwy okrąża Ziemię. W jego wnętrzu panuje system klasowy. Bogaci podróżni żyją na koszt biednej większości. W powietrzu wisi rewolucja.
Jak mówi w audycji "Fajny film" Agata Wojciechowska z firmy dystrybucyjnej Monolith, "Snowpiercer. Arka przyszłości" to film oparty na francuskim komiksie. Obraz wyreżyserował Koreańczyk Joo-ho Bong ("Matka", "Zagadka zbrodni"). W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak: Chris Evans ("Kapitan Ameryka: zimowy żołnierz"), Tilda Swinton ("Michael Clayton") czy Octavia Spencer ("Służące").
Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>
- Swinton bez wahania zgodziła się zagrać w tym filmie. Zanim "Snowpiercer" pojawił się w kinach, w wywiadach opowiadała, że bierze udział w bardzo ciekawym projekcie (...) Evans jest aktorem, który bardzo dobrze jest odbierany w Korei Południowej, tam "Kapitan Ameryka" jest niemal bohaterem narodowym. Dlatego reżyser zaproponował właśnie jemu główną rolę, lidera rewolucji - tłumaczy gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Tilda
Tilda Swinton. Kadr z filmu/mat. promocyjne

"Snowpiercer. Arka przyszłości" - jak zaznacza Wojciechowska - to nie tylko katastroficzny film z gatunku science-fiction. To także metafora stosunków społecznych. Najciekawsze w nim jest to, co dzieje się między ludźmi. Twórcy filmu uzmysławiają nam, jak bardzo jesteśmy zależni od innych, jak łatwo jest ludźmi manipulować, sterować.

Wysłuchaj całej audycji!
"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 10.45.
(kk/mk)

Czytaj także

Agnieszka Grochowska: nie miałam szczęścia do czarnych charakterów

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 17:21
Na premierę kinową czeka obraz Zbigniewa Zanussiego "Ciało obce", w którym aktora po raz pierwszy gra negatywną postać. - Gdy przeczytałam scenariusz, zastanawiałam się czy reżyser nie pomylił się proponując mi tę rolę. Gram tam szefową korporacji, osobę wyjątkowo niemiłą, która cały czas manipuluje ludźmi - mówi laureatka Nagrody. im Zbyszka Cybulskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Skonieczny: "Hardkor Disko" ma być lustrem

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 15:13
- Chciałbym, żeby film był lustrem, które podstawiam każdemu widzowi w zależności od jego wrażliwości, bagażu doświadczeń, wiedzy - mówi o "Hardkor Disko" reżyser Krzysztof Skonieczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Preisner: kiedyś film to była metafizyka

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 15:10
- To, co dziś kręci się w Polsce, nie budzi wielkich emocji - mówił w radiowej Trójce Zbigniew Preisner, scenarzysta i autor muzyki do filmu Krzysztofa Kieślowskiego "Krótki film o zabijaniu".
rozwiń zwiń